Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4673
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Dzikie zwierzę” kluczem do wygranej

Środa, 10 czerwca 2009, 9:41
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Dzikie zwierzę” kluczem do wygranej
Karolina odniosła też sukces w niedawnym konkursie wydawnictwa Ad Rem na ilustrację do twórczości Marii Nienartowicz.
Fot. TEJO
Karolina Norberczak ze Szkoły Podstawowej nr 7 zdeklasowała 250 uczestników z terenu całej Polski, którzy zgłosili 449 utworów literackich na XIV Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jaśle. Jej wiersz „Dzikie zwierzę” uplasował się na pierwszym miejscu.

Taki werdykt wydało jury konkursu literackiego, który po raz czternasty zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Jasło. Wiersz młodej poetki to swego rodzaju dziecięca rozmowa z babcią, gdzie autorka zadaje różne pytania, co się dzieje w ciągu czterech pór roku ze zwierzęciem dzikim nie mieszkającym z człowiekiem. Chodzi tu przede wszystkim o szczerość tego niezwykłego dialogu poetyckiego.

Napisany w formie lekkiej i zwiewnej do przemyśleń wiersz Karoliny Norberczak „Dzikie zwierzę” został nadesłany jednocześnie na X Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat” w Pile pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, gdzie z kolei znalazł się na miejscu trzecim.

Po raz pierwszy Karolina Norberczak wraz ze swoim wierszem „Dzikie zwierzę” zwyciężyła w ubiegłym roku i odbierała nagrodę z rąk przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Kicia i Azor”, zorganizowanym przez polonistkę Jolantę Łukasiewicz w Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group