Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2314
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzikie parkingi do likwidacji

Czwartek, 24 kwietnia 2008, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: Angela/ TEJO
JELENIA GÓRA: Dzikie parkingi do likwidacji
Fot. TEJO
Policzone są dni miejsc, gdzie w centrum miasta kierowcy zostawiają samochody, choć nie takie jest przeznaczenie wspomnianych gruntów. Pojawią się za to nowe miejsca postojowe.

Do likwidacji są „dzikie” parkingi przy ulicy Jasnej, teren przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli między ulicami 1 Maja a Kilińskiego oraz grunt po byłym targowisku.

Teren miejski przy ul. Jasnej, który na własne potrzeby zagospodarowali kierowcy, niebawem ma zastać przez miasto zablokowany i wystawiony do przetargu. Miejsca w dni powszednie znajduje tu kilkadziesiąt samochodów.

Z kolei urządzenie placu przy DODN zakłada wybudowanie tu zabudowy mieszkalno-usługowej. Dlatego nie ma mowy o stałej lokalizacji parkingu. Teraz miejsce to tonie w błocie, które wnoszą na swoich butach zmotoryzowani korzystający z usług ośrodka. Nie ma raczej szans, aby nawierzchnia placu została utwardzona.

Kiedy zacznie się budowa Focus Parku, zniknie także kolejny wielki parking na terenie byłego targowiska Kiliński.

Za to w mieście ma się pojawić nowy parking przy ulicy Jana Pawła II, koło stacji BP. Już przeprowadzono przetarg na zrobienie dokumentacji i planu zagospodarowania tego terenu. Parking będzie przeznaczony dla autobusów i pojazdów osobowych.
Ile dodatkowych miejsc pojawi się na tym placu? Tego na razie nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group