Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 3732
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziewczyny trenują na Zabobrzu

Czwartek, 21 maja 2020, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dziewczyny trenują na Zabobrzu
Fot. Tomek Raczyński
Boisko przy ul. Ogińskiego na jeleniogórskim Zabobrzu w końcu "ożyło". Klub Sportowy Orlik doprowadził obiekt do stanu sprzed wielu lat, a po przerwie związanej z rządowymi zakazami, dziewczyny reprezentujące klub drugoligowy i młodsze kategorie, mogły wrócić do treningów.

W sezonie 2019/2020, który został przerwany po decyzji rządu, jeleniogórski Orlik występował w II lidzie kobiet (przedostatni szczebel rozgrywek), jednak z uwagi na planowaną reformę niemal pewne było, że zespół spadnie do niższej ligi. Mimo braku możliwości walki o punkty do końca, władze związku najprawdopodobniej podtrzymają decyzję o reformie i jeleniogórzanki spadną do III ligi, która nie będzie już ostatnim szczeblem, lecz przedostatnim, bowiem ma powstać m.in. IV liga dolnośląska, a III liga będzie obejmować obszar Dolnego Śląska i Lubuskiego.

Na razie odeszła jedna zawodniczka - Nikola Żurawska do Ślęzy Wrocław, ale przyszła do nas dziewczyna ze Ślęzy, są jeszcze m.in. zapytania z Wałbrzycha, ale na razie spokojnie rozmawiamy - powiedział Robert Stachowski, prezes Orlika, który chwali współpracę z władzami miasta Jeleniej Góry i liczy, że nadal klub będzie wspierany finansowo. - Koronawirus wszystkich dotknął, ale myślę, że uda się zapewnić start na jesień - dodał prezes.

Klub zrealizował pierwszą transzę dofinansowania z miasta na pierwsze półrocze 2020 r. Zakupiono sprzęt sportowy, nowe stroje i itd., a z drugiej transzy - ze względu na brak kosztów związanych z rozgrywkami - klub zrezygnował.

Treningi Orlika odbywają się na boisku przy ul. Ogińskiego, na którym przeprowadzono szereg prac.

Mam nadzieję, że to boisko będzie normalnie funkcjonować. Mamy szatnie, będziemy pielęgnować murawę. Zaczynamy z akademią dziewczynek (5-6 lat) i chcemy, żeby starsze grupy były uzupełniane z własnych zawodniczek - dodał R. Stachowski.

Trenerem trzecioligowej ekipy pozostanie Oleg Marczyszyn.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
502
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group