Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6398
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziesięć grzechów prezydenta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 grudnia 2007, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2007, 7:28
Autor: ROB
Marek Obrębalski (w środku) znalazł się w ogniu krytyki Lewicy i Demokratów.
Fot. Agnieszka Gierus
Lewica i Demokraci wypominają potknięcia Markowi Obrębalskiemu po roku pełnienia przez niego funkcji szefa miasta.

– Chybiona restrukturyzacja urzędu, brak należytego nadzoru nad inwestycjami, brud w mieście – wymieniała w czwartek Grażyna Malczuk, przewodnicząca SLD w regionie jeleniogórskim. Lewica spisała 10 najważniejszych jej zdaniem potknięć Marka Obrębalskiego.

– Prezydent obiecywał w kampanii wyborczej, że nowi inwestorzy stoją na rogatkach miasta i że tylko czekają na zmianę władzy – przypomniał Józef Sarzyński z SLD, były zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Jakoś nowych inwestycji nie widać. Przeciwnie, nie mogą rozwinąć się te, które powinny, jak choćby budowa galerii przy ul. Jasnej czy Focus Park. A to z powodu nieumiejętnego przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego.

Markowi Obrębalskiemu dostało się też za politykę kadrową prowadzoną w Teatrze Jeleniogórskim, a także za składanie obietnic bez pokrycia. – Prezydent uważa, że najlepszą decyzją jest brak decyzji – mówi Grażyna Malczuk. – Tak było choćby w przypadku przekazywania pieniędzy na sport. Prezydent zwlekał 11 miesięcy, aż kluby ledwo dyszały.

Czyli za rządów lewicy Jelenia Góra rozwijała się dynamicznie i była czystym miastem? – Nie twierdzę, że tak było – odpowiada Grażyna Malczuk. – Ale nowy prezydent zaniedbał wiele spraw, które wtedy jakoś funkcjonowały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz

liczyrzepa 14-12-2007 8:16
chciałbym przypomnieć szanownemu towarzystwu ratuszowemo porzekadło: WART PAC PAłACA.....................
~XXX 14-12-2007 8:21
Aż żal... W Legnicy powstały w ostatnim czasie dwie galerie handlowe ze sklepami sieciowymi, w tej chwili w samym centrum powstaje trzecia galeria. Żal d... ściska, jak wraca się z Legnicy lub z Wrocławia z zakupów do tych naszych sklepów jeleniogórskich i widzi się zawartość naszych sklepów - po prostu jak za czasów króla Ćwieczka... Panie Prezydencie - zróbcie coś, żeby i w naszym mieście powstała choć jedna galeria ze sklepami sieciowymi. Nie wstyd Panu, że mieszkańcy (kto tylko może, podejrzewam że Pana córki również) na zakupy wyjeżdżają do Wrocławia i Legnicy?
~socjolog 14-12-2007 8:26
Wart Pac Pałaca...
ebee 14-12-2007 8:36
Moim zdaniem obecna władza niczym się nie różni od poprzedniej. Minimalizm, urojone wizje, zadufanie w sobie z jednej strony- a bierność, brak zdecydowanych działań, niekompetencja z drugiej. Oto przykłady: Rozkopany Kiliński, żłosna modernizacja ulic w Cieplicach, zapaść PKP, wzrost przestępczości. To grzechy zarówno poprzedniej , jak i obecnej władzy ! a opzycja ze WSpółnym Miastem na czele- nie lepsza ! I jak tu być optymistom ?
~BC 14-12-2007 8:47
Jeżeli za wieloletnich rządów lewicy Jelenia Góra NIE rozwijała się dynamicznie i NIE była czystym miastem, a wiele spraw JAKOŚ funkcjonowało ..... to lista grzechów poprzedniego prezydenta jest zdecydowanie dłuższa! Dlatego śmieszy mnie tworzenie "pod publiczkę" tych list, dekalogów i innych zaklęć lewicy :-) To takie trzepotanie skrzydłami podstarzałego koguta.
~Sic 14-12-2007 8:52
Moze rzadko zgadzam sie z politykami lewicy ale tym razem musze przyznac ze pani Malczuk trafila w samo sedno. Przytaczane 'grzechy' to nie na sile szukane wpadki, ale faktyczne nieudolnosci Ratusza, ktore jesli beda kontynuowane, bardzo zle wroza rozwojowi miasta. Sam moge dopisac do tej listy jeszcze kilka punktow, co mnie wcale nie cieszy ;-(
ebee 14-12-2007 8:52
Przepraszam za mechaniczny błąd. Powinno być napisane OPTYMISTĄ. EBEE
~sp 14-12-2007 9:07
A co z ulicą Kamiennogórską? Dalej będzie pobojowisko??
~Jubilat 14-12-2007 9:19
Nowe władze dla Jeleniej Góry na 900-lecie Miasta!!!
~Urzędnik 14-12-2007 9:26
A do tego zgnita atmosfera w zakładzie pracy,jakim jest Urząd Miasta,brak decyzji jako coś gorszego niż zła decyzja,pewien stan zawieszenia i oczekiwania na coś,brud w mieście,jakiego nigdy nie było,nieradzenie sobie z prostymi sprawami jak chociażby kawalkady samochodów na ul. 1-go Maja,przypisywanie sobie efektów działań podjętych w poprzedniej kadencji,przedziwna polityka kadrowa sprzeczna z tym co nauczają na Akademii Ekonomicznej na wykładach z zarządzania.Jednym słowem władze są, a jakoby ich nie było.
~zawiedziony 14-12-2007 9:41
zobaczcie tylko jak rozwija sie mniejszy od jeleniej góry boleslawiec. cały czas powastaja nowe inwestycje i nie długo stanie tam galeria handlowo - usługowa. w ogole widzieliscie stare miasto w bolesławcu? 100 razy lepszy niz tu... pieknie i czysto. wolalbym juz mieszkac w bolcu niz w tej szarej jeleniej
~bb 14-12-2007 9:52
galerii na ma bo mądry pan robert p. zablokowal inwestycje. więcej takich ludzi a jelonka będzie się dopiero rozwijać
grzegorz_n 14-12-2007 9:55
16 grzechów głównych SLD z lat poprzednich: Reforma jednostek komunalnych jak MOPS, MZGM, MOK, MPGK, MPK, WODNIK itp. Preferencyjne warunki dla inwestorów zagranicznych na przedsięwzięcia turystyczne Ograniczyć wydatki budżetowe na różne premie, nagrody i inne zbyteczne Rozliczyć niekompetentnych urzędników i podwykonawców „miasta” Poprawić stan dróg tak, żeby nie trzeba ich było co roku naprawiać Znieść opłaty za reklamy na miejskich słupach ogłoszeniowych Ograniczyć wszelkie wyjazdy dyplomatyczne, bankiety itp. Przekwalifikować Straż Miejską w Zieleń Miejską Zabezpieczyć miasto przed skutkami powodzi Uruchomić dodatkowe targowisko miejskie Zmniejszyć ilość członków zarządu Obniżyć pensje zarządu miasta Ograniczyć koszty biurokracji Nie ma eksmisji na bruk! Lustracja gospodarcza Walka z korupcją Polecam również z archiwum "Korupcja w Grajdole": http://www.ropoiwzk.com/Biuletyny/Biuletyn%202(20).doc oraz powody REFERENDUM 2000: Ż E B Y: · Uwłaszczono mieszkańców i rozliczono niegospodarnych cwaniaków, · Realnie walczono z przestępczością, korupcją i patologiami społecznymi, · Remontowane były lub oddane w administrowanie prywatne lokale mieszkalne, · Nie było więcej żadnych eksmisji na bruk i prawo było jednakowe dla wszystkich, · Ukrócić biurokracją i marnowanie naszych pieniędzy na wybujałe fantazje władzy, · W przeciągu następnych trzech miesięcy nie przybyło kolejnych 4000 bezrobotnych, · Nie było takiej dysproporcji między najuboższymi a bogatymi próżniakami u władzy, · W końcu doczekać się jawności życia publicznego ludzi żyjących z naszych podatków, · Powiedzieć stop nieuzasadnionym podwyżkom czynszów, biletów MPK i innych opłat , · Realizowane były nasze interesy gospodarcze, a nie partyjnych klik i obcych narodów, · Przywrócić preferencyjne warunki emerytom, rencistom oraz osobom niepełnosprawnym, · Żyło nam się lepiej, bezpieczniej i ekologiczniej, a prawo było rzetelne i przejrzyste, · Uwolniono rynek gospodarczy i dano szansę rozwoju dzieciom oraz młodzieży, · Nie towarzyszyły nam wieczne spory, waśnie i niejasne afery gospodarcze, · Reprezentowali nas ludzie rzeczywiście godni zaufania społecznego, · Mieszkańcy Jeleniej Góry czuli się współgospodarzami miasta. http://www.ropoiwzk.com/Biuletyny/Biuletyn%203(21).doc Nie tłumacząc tych samych "rozbójników" z PO dawniej AWS.
ebee 14-12-2007 10:20
Drogi Grzegorzu n ! Szkoda, ze przed zamieszczeniem tego tekstu nie sprawdziłeś, co napisałeś. Gdybyś to uczynił doszedł byś do wniosku,że szary obywatel nie jest w stanie zrozumieć o co ci chodzi i co chciałes powiedzieć ! pozdrawiam: EBEE
~ojciec 14-12-2007 10:35
Moje dzieciaki wysłałem na studia do Wrocławia. Teraz mówią: Do Jeleniej Góry nie wracamy bo tutaj smród, brud i bieda. Obwodnicy nie ma, parkingów w centrum nie ma, boczne ulice miasta nie sprzątane, stacja kolejowa rozlatuje się, pociągi jadą i jadą i dojechać nie mogą, inwestycji żadnych, brak pracy dla młodzieży. Panie Prezydencie co mam im powiedzieć? Kiedy będzie choć trochę czyściej i łatwiej o pracę? Kiedy będziemy mogli się porównać choćby z Wrocławiem, czy Karpaczem?
~piotruś pan 14-12-2007 10:44
<i> regulamin złamany </i>
~szary obywatel 14-12-2007 10:47
Drogi EBEE! Jeżeli masz kłopoty czytania ze zrozumieniem to Twój problem, ale nie obrażaj "szarych obywateli". Dziś społeczeństwo jest dość wyedukowane, potrafi wejść na wskazane linki i przestudiować historię...
~Proszę o tłumaczenie 14-12-2007 11:05
Drogi Grzegorzu n. /Niedźwiedzki ?/ proszę o prztłumaczenie na zrozumiały język /język polski/ pańskiego tekstu. Ma pan zadatki na literata-awangardzistę. A moze powinien był się pan porządnie wyspać, zanim chwyciL pan za klawiaturę, Brak snu fatalnie wpływa na myślenie. Proszę tylko nie przerywać pisać. Świetnie się bawię czytając pańską składankę.
~a dlaczego? 14-12-2007 11:07
<i> regulamin złamany </i>
~henk 14-12-2007 11:28
panie "grzegorz_n" gdzie w naszym niestety osowialym miescie znalazl pan MPK ? obudz sie pan to juz nie ta epoka
BoaPL 14-12-2007 11:34
A najgorsze ze nic sie nie zmieni. Nikt kto moze cos pomoc nie moze startowac na urzad bez wsparcia ktorejkolwiek partji. A wiadomo jak dochodzi sie do wladzy w obecnych czasach w roznego rodzaju organizacjach. Tylko cwaniacy i kombinatorzy moga kandydowac w wyborach na prezydenta miasta.
~Rozczarowany 14-12-2007 12:47
A miało być tak pięknie tyle obiecanek !!! .Szanowna rado PO z panem Papajem i V-ce prezydentem ,trzeba sobie powiedzieć ,że mimo tego ,że pan Prezydent to fajny chłop, ale do rządzenia się nie nadaję .On może dobry i teoretyk,ale do praktyki mu daleko.Jeśli się nie nadaję to trzeba go zmienić ,lepiej teraz bo czym dalej w las... może dla pana Prezydenta i całego PO, źle się skończyć.Jeśli wy w PO tego nie rozwiążecie to Wam opozycja - wywinie /i nowe wybory będzie trzeba zrobić/ ale wtedy gwarantuję , już na te stołki nie powrócicie !!! .Mimo ,że nie lubię "komuchów" ,ale mają oni w tej sprawie 100 % racji .I jeszcze bym dodał, za dużo w Was arogancji / nie liczenia się z prostym człowiekiem i pewności o swojej nie omylności.../
~antek 14-12-2007 12:47
Jeleniogórzanie czemu się dziwicie przecież sami wybraliście przedstawiciela PO Pana Obrębalskiego, naopowiadał wam bzdur w kampanii wyborczej a wy w to wszystko uwierzyliście. To co teraz doświadcza Jelenia Góra po roku władzy Platformy to będzie w całej Polsce za rok. A mówią, że "mądry Polak po szkodzie" Przysłowia są madrością narodu, warto w tą mądrość czasami się wsłuchać
~xxx 14-12-2007 12:49
a pan Sarzyński to co z choinki się urwał z tego co pamiętam to już od dłuższego czasu przejada nasze pieniądze będąc ciągle we władzach miasta to może niech w takim razie pochwali się swoimi sukcesami.Proszę wybaczyć ale oni wszyscy czy to SLD czy PO czy PiS to banda nierobów i darmozjadów co zresztą każdy mieszkaniec naszego miasta może sam ocenić codziennie widząc jak Jelenia Góra zmienia się w wymarłą melinę
~adam 14-12-2007 13:14
Drodzy Państwo - kolejny brak mądrego i solidnego rządzenia przez następnego Prezydenta (tu chciałbym określić go epitetem, ale nie wypada) - to zawód i wstyd dla wszystkich mieszkańców !!! Wstyd także dla całej Rady Miejskiej - bo jak się okazuje - znowu nic nie może, nic nie widzi , czyli skutecznie się skonsolidować i reagować - choć także bierze niemałe pieniądze . SLD (wstyd to powiedzieć) - ma rację l Wspólne Miasto tez coś tam próbuje, ale ponieważ w mniejszości - niewiele mogą . W sumie cała gromadka radnych - jest bezradna ... a my to już znamy ... Powyższe zarzuty opisywane przez forum-owiczów są zasadne i trafne, założę sie jednak iż zostaną znowu zlekceważone - bo władza jest butna i bez społecznej ambicji i honoru. Taki bowiem wniosek wypływa z słów trafnej krytyki mieszkańców - choćby na tych łamach - na którą nikt nie odpowiada, albo odpowiada groteskowo . Stąd wniosek - szkoda naszych nerwów ... Mimo to - Wesołych Świąt !
~.. 14-12-2007 13:27
Do znudzenia powtarza się na tym forum o brudzie w mieście. Na Placu Ratuszowym jest piękna choinka, a pod arkadami brud. Te czarne wiszące pajeczyny, bruny, pobijany tynk. Widziałam w innych miastach, niestety ale poza Polską, jak myli ściany myjkami podciśnienowymi. To chyba nie takie wielkie wydatki i ciężka praca. Idąc chodnikami trzeba patrzeć pod nogi bo inaczej można mieć śmierdzący problem. Straż miejska nie może poradzić sobie ze spacerowiczami wyprowadzającymi pieski. Kosza na śmieci nie uświadczysz itd, itd. Poprzednio było tak samo, ale obiecywano że to się zmieni. I co? Roczek minął i nic. Następna sprawa poruszana kilka razy na Jelonce - segregacja śmieci. Usiłowałam ustalić w UM i MPGK gdzie mogę oddać elektrośmieci. Po wielu telefonach ustaliłam że do godz. 14oo w MPGK, a jak po tej godzinie to mam ustalić telefonicznie z "kierownikiem" termin i godzinę to przekaże na portierni i odbiorą to co przywiozę. To nie tak panowie Prezydenci. Co do pracy w Urzędzie napisał ktoś że jest zgniła atmosfera. To tylko dla szaraczków reżim i terror. Wyczytałam jak to pani Żmijewska z urzędniczką wybierały się na lunch o godz. 14. Dysczyplina nie obowiązuje Sekraetarza i jej co niektórych pracowników z własnego "dworu"?
~defetysta 14-12-2007 14:02
Panowie Prezydenci,przecież wiecie,co należy zrobić,gdy nic wam nie wychodzi? Naprawdę,już wystarczy,szkoda Miasta - tym bardziej że to jeszcze 3 lata...
~Jam Ci 14-12-2007 14:49
Nie lubię komuchów i nie jestem zwolennikiem Malczuk ale tu się zgadzam - "Czyli za rządów lewicy Jelenia Góra rozwijała się dynamicznie i była czystym miastem? – Nie twierdzę, że tak było – odpowiada Grażyna Malczuk. – Ale nowy prezydent zaniedbał wiele spraw, które wtedy jakoś funkcjonowały."
~do GN 14-12-2007 15:19
<i> regulamin złamany </i>
piipi 14-12-2007 18:04
....a grzechem jest rowniez to,ze jeleniogorskie golebie sa zapomniane! .To jest przeciez "skrzydlaty spadek" odziedziczony.......,- dlaczego te ptaki nie maja wyznaczonego miejsca ,gdzie moga znalesc pozywienie,ale pozywienie odpowiednie tz.pszenica,konopia itp (to pozywienie wymieszane z srodkami antykoncepcyjnymi). Dlaczego w jeleniogorskim Schronisku dla zwierzat nie ma miejsca dla tych golebi"inwalidow" ze zlamanymi skrzydelkami lub innymi urazami. Pan odziedziczyl ten "skrzydlaty spadek"!!! i Pana obowiazkim jest o te ptaki zadbac. Golab - to ptak radosny i symbol miasta przyjaznego!
~opozycja pozaparlamentarna 14-12-2007 18:37
SLD, jak również PiS, nie mają prawa do krytyki. Oni już zmarnowali swoją szansę. Ci pierwsi wielokrotnie.
~ktoś 14-12-2007 18:49
Jakie czerwone lica ma nasz prezio
~belgin 14-12-2007 19:32
potraficie tylko narzekac a sami jak te owieczki sliscie glosowac na platforme w tegorocznych wiekszosc glosowala na te partie jak i w zeszlorocnych platforma wygrala w zeszlym roku pisalem ze sld i platforma jest to samo tylko w innym opakowaniu nie daliscie szansy naszej lokalnej organizacji to teraz sobie narzekajcie tyle wam zostalo
~ale numer 14-12-2007 20:03
Ciekawe, co na pan Prystrom, który wierzy w koalicję PO-SLD.
~I kto to mówi! 14-12-2007 20:20
Krytykują ci, którzy sami popełniali dokładnie te same grzechy! Przez wiele lat!
~belgin 14-12-2007 20:30
a grzechy nie ma co wypominac ludzie sami go wybrali i niech tak zostanie w kampani wyborczej trak go chwaliliscie teraz macie plony a bedzie jeszcze gorzej
~jeleniogórzanin 14-12-2007 20:51
Panie Sarzyński, miasto dyszy bo np Pana odprawa i urlopy tyle kosztowały mieszkańców Jeleniej Góry. Zawsze potraficie jak kot spaść na 4 łapy. Poza gadaniem co też Pan uczynił z tego miasta przez tyle lat. To co teraz jest robione to poprawianie waszych błędów. Zapomniał Pan jak wasz Pułkownik polityczny likwidował targowiska, wymieńcie swoją listę wpadek. Parking, dom dziecka, Libańska.
~Szary wyborca 14-12-2007 21:21
Mówię wam, tylko Ryszard Rawski nadaje się na prezydenta. To dopiero fachura!
~Paco 14-12-2007 21:55
Popatrzcie na ich fizjonomie...niby nie wyglad swiadczy o czlowieku, ale inteligencja, sumiennosc, prawdomownosc i inne zalety na twarzach sie odbijaja...a tu? Trzech Muszkieterow - Patos, Pornos i Kompromis
~ 14-12-2007 22:08
...oj...,a ja na niego oddalam i co ze mna teraz bedzie?
~Rom 14-12-2007 22:32
Prezydentura Obrębalskiego to całkowita porażka. Zadufany w sobie, zakompleksiony. W urzędzie ma ksywkę Obrażalski. Buja w obłokach. Gdzie nowe inwestycje? Co z Aqua Parkiem? Gdzie wiadukty, tunele, lotnisko, Fokus Park? Jedyne osiągnięcia to znaczne podwyżki opłat za wodę, ścieki i śmieci. Wszyscy go mają dosyć.
~szary 14-12-2007 23:01
Patrząc na "osiągnięcia" władzy, czy to obecnej, czy poprzedniej skłonny jestem twierdzić, że do jej pełnienia niepotrzebne jest jakiekolwiek przygotowanie. Oświecony obecny Prezydent czy tez poprzedni aparatczyk, jednakowo popychają nasze miasto w dół. Pierwszy lepszy oywatel z ulicy nie zrobiłby nic gorszego dla miasta. Trudno coś więcej zepsuć, a spokojnie, nic nie robiąc można brać swoje..
~plarformers 14-12-2007 23:02
By żyło się lepiej wszystkim ;-)
~do szary z 23:01 14-12-2007 23:38
więcej rozwagi w ocenie ludzi i bez przymiotników warchole?
~Do Grzegorza N. 14-12-2007 23:47
Widzę, że się Pan znowu pojawił, a już myślałem, że dokonał Pan jakichś przemyśleń co do swojego postępowania. Zamiast tutaj się wymądrzać, może by się Pan pochwalił swoimi "sukcesami" odniesionymi w "Skodzie" w Mlada Boleslav. Pokazał Pan tam, na co Pana stać. Zresztą dla jeleniogórzan to żadna nowina. Tam jednak nie było Straży Miejskiej, która "zmęczonego radnego" podwoziła do domu. W efekcie podziękowano Panu za pracę i odstawiono do domu. Piękna promocja Jeleniej Góry. Dziękujemy Panu za to!
~gamboy 14-12-2007 23:48
"...Na Miłosz głos na Miłosza..."
grzegorz_n 15-12-2007 18:25
Szanowny prowokatorze. Słyszałeś, że gdzieś dzwonią (zapewne od naszego kolegi Janka M.), ale nie bardzo wiesz w którym kościele. Twoje etykietka nie ma już kleju, możesz mi tylko pozazdrościć, jak spędzam teraz wolny czas. Ze Skody zwolniłem się na własną prośbę i pożegnano mnie z wielkimi honorami. Za 1500 zł zdala od dzieci, to możesz sobie zasuwać sam. Tyle to ja zarobię w Plusie przy spokojnym układaniu towarów na półki. Przedstaw się IP: *.233.udn.pl, a powiem Ci jaką ty promocję Jeleniej Górze przynosisz. Widać moje nazwisko bardzo Cię boli, ale uważaj na swoje ienuncjacje, bo nie jestem już osobą publiczną. Ostatni raz odpowiadam na anonimy złośliwców...
piipi 16-12-2007 11:45
.....odp.do 22.08,nie jestes sam,ja takze oddalam na niego swoj glos....idziemy do spowiedzi.....
~od prowokatora 16-12-2007 20:06
Szanowny Panie Grzegorzu. Pańskie przygody zasłyszal pewien znajomy (nie wiem jakiego Janka M. ma Pan na myśli, bo ten znajomy to ani Janek, ani M.), który udał się do Skody w poszukiwaniu pracy.. Opowiedziano mu pański przypadek jako ilustrację zachowania (solidności) Polaków za granicą. Jeśli mam wybierać komu wierzyć, to pozwoli Pan, że jednak uwierzę znajomemu.
~do prowokatora 17-12-2007 10:53
może opowiesz o swoim przypadku? Czemu tak bardzo wstydzisz się swojego nazwiska? Jeśli mam wybierać komu wierzyć (jadna pani drugiej pani), to pozwoli Pan, że uwierzę ludziom otwartym...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group