Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8934
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziesięć grzechów prezydenta

Piątek, 14 grudnia 2007, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2007, 7:28
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Dziesięć grzechów prezydenta
Marek Obrębalski (w środku) znalazł się w ogniu krytyki Lewicy i Demokratów.
Fot. Agnieszka Gierus
Lewica i Demokraci wypominają potknięcia Markowi Obrębalskiemu po roku pełnienia przez niego funkcji szefa miasta.

– Chybiona restrukturyzacja urzędu, brak należytego nadzoru nad inwestycjami, brud w mieście – wymieniała w czwartek Grażyna Malczuk, przewodnicząca SLD w regionie jeleniogórskim. Lewica spisała 10 najważniejszych jej zdaniem potknięć Marka Obrębalskiego.

– Prezydent obiecywał w kampanii wyborczej, że nowi inwestorzy stoją na rogatkach miasta i że tylko czekają na zmianę władzy – przypomniał Józef Sarzyński z SLD, były zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Jakoś nowych inwestycji nie widać. Przeciwnie, nie mogą rozwinąć się te, które powinny, jak choćby budowa galerii przy ul. Jasnej czy Focus Park. A to z powodu nieumiejętnego przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego.

Markowi Obrębalskiemu dostało się też za politykę kadrową prowadzoną w Teatrze Jeleniogórskim, a także za składanie obietnic bez pokrycia. – Prezydent uważa, że najlepszą decyzją jest brak decyzji – mówi Grażyna Malczuk. – Tak było choćby w przypadku przekazywania pieniędzy na sport. Prezydent zwlekał 11 miesięcy, aż kluby ledwo dyszały.

Czyli za rządów lewicy Jelenia Góra rozwijała się dynamicznie i była czystym miastem? – Nie twierdzę, że tak było – odpowiada Grażyna Malczuk. – Ale nowy prezydent zaniedbał wiele spraw, które wtedy jakoś funkcjonowały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1268
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group