Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7231
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień otwarty w Archiwum

Sobota, 9 czerwca 2018, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 7:46
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dzień otwarty w Archiwum
Fot. WAC
Z okazji przypadającego 9 czerwca Międzynarodowego Dnia Archiwisty swoje podwoje dla wszystkich ciekawych otworzyło wczoraj (8.06) Archiwum Państwowe w Jeleniej Górze

Taki dzień, to jedyna okazja, aby zobaczyć jak wyglądają magazyny, w których przechowywane są często unikatowe archiwalia. W tym roku można było też nauczyć się, jak korzystać i co można znaleźć w archiwalnych bazach danych w Internecie oraz pozwiedzać z przewodnikiem wystawę pt. „Cyfrowy model Jeleniej Góry w XVIII w. i wybrana ikonografia miasta” .

– W naszej placówce znajduje się około 2,7 kilometra akt – mówi dyrektor Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze Ivo Łaborewicz. - Łącznie nasze zbiory liczą 210 tysięcy jednostek archiwalnych (teczek, dokumentów, atlasów, ksiąg i innych). Najstarszy dokument pochodzi z 1309 roku. Na co dzień najczęściej z naszych zasobów korzystają geneaolodzy lub osoby szukające swoich korzeni. Odwiedzają nas piszący prace magisterskie i doktoranckie. Dysponujemy też sporą liczbą akt budowalnych co sprawia, że w celach użytkowych przychodzą do nas inwestorzy oraz projektanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group