Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7207
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Lalkarstwa z „Porwaniem Kaczątek”

Piątek, 20 marca 2015, 8:04
Aktualizacja: 8:07
Autor: Mea
Jelenia Góra: Dzień Lalkarstwa z „Porwaniem Kaczątek”
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa wystawi jutro (21.03) o godz. 16.00 „Porwanie Kaczątek – kryminalną opowieść dla najmłodszych” Gyula Urbana. – Przed spektaklem, od godz. 15.00, każdy będzie mógł zapoznać się ze sztuką animacji lalki i sam ją „ożywić” – mówi Dorota Fruba–Wiśniewska ze ZTA. Dla Czytelników Jelonki.com mamy dwie podwójne wejściówki – do odbioru w teatrze po wcześniejszej rezerwacji.

„Porwanie Kaczątek” to pełna zwrotów akcji trzymająca w napięciu bajka detektywistyczna dla najmłodszych widzów. Jest historią śledztwa prowadzonego przez detektywa Lisa w sprawie tajemniczego zniknięcia Kaczątek. Równoległe śledztwo, wspólnie z widzami, prowadzi Jamnik, ale kto znajdzie porywacza i kto nim jest, to największa tajemnica tego spektaklu.

To przedstawienie o poszukiwaniu prawdy i o tym jak łatwo ulega się pozorom. Utrzymane w barwnej konwencji nawiązuje do najlepszych tradycji teatru lalek.

Przekładu tekstu dokonali: Zuzanna i Franciszek Pugetowie, autorką inscenizacji jest Lidia Lisowicz, opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Bogdan Nauka, scenografię stworzyła Joanna Hrk, a muzykę - Jan Walczyński.

Obsada: Dorota Bąblińska- Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Lidia Lisowicz, Sławomir Mozolewski, Jacek Maksimowicz, Radosław Biniek oraz Sylwester Kuper.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group