Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6955
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień języków obcych w SP 2

Czwartek, 3 października 2019, 11:02
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 16:16
Autor: AK
Jelenia Góra: Dzień języków obcych w SP 2
Fot. Użyczone/SP 2
26 września to dzień, w którym Rada Europy od 2001 roku chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 święto to obchodzono 2 października.
Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazujemy również naszym uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Impreza organizowana w naszej szkole co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym roku po raz pierwszy brali w niej udział tylko uczniowie szkoły podstawowej klas 5 – 8 – mówią organizatorzy.

Na korytarzach szkolnych można było spotkać przedstawicieli różnych krajów, a w powietrzu unosił się zapach pysznych potraw z całego świata, które na swoich stoiskach prezentowali uczniowie. Szkoła zamieniła się w centrum multi - kulti, co jest istotą tego dnia.

Mamy nadzieję, że tego typu imprezy pozwolą naszym uczniom na poszerzenie horyzontów, zwiększą ciekawość świata, otwartość na inne kultury, a tym samym w przyszłości pozwolą znaleźć ciekawą pracę, w której znajomość języków obcych i kultur innych narodów będzie umiejętnością priorytetową - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group