Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 4876
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień języków obcych w SP 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 października 2019, 11:02
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 16:16
Autor: AK
Fot. Użyczone/SP 2
26 września to dzień, w którym Rada Europy od 2001 roku chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 święto to obchodzono 2 października.
Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazujemy również naszym uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Impreza organizowana w naszej szkole co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym roku po raz pierwszy brali w niej udział tylko uczniowie szkoły podstawowej klas 5 – 8 – mówią organizatorzy.

Na korytarzach szkolnych można było spotkać przedstawicieli różnych krajów, a w powietrzu unosił się zapach pysznych potraw z całego świata, które na swoich stoiskach prezentowali uczniowie. Szkoła zamieniła się w centrum multi - kulti, co jest istotą tego dnia.

Mamy nadzieję, że tego typu imprezy pozwolą naszym uczniom na poszerzenie horyzontów, zwiększą ciekawość świata, otwartość na inne kultury, a tym samym w przyszłości pozwolą znaleźć ciekawą pracę, w której znajomość języków obcych i kultur innych narodów będzie umiejętnością priorytetową - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Brawo dyrekcja szkoły 3-10-2019 11:55
Więcej róbcie poza podstawowymi obowiązkami. Najbardziej f...rska grupa zawodowa. Prymuski nauczycieleczki którym Mamcie w białych kozaczkach wysiadają z mesiów i plują w twarz, a one udają że deszcz pada. Brawo Pani dyrektor. Wykazała się Pani.
~ups 3-10-2019 12:18
Jak zwykle jad i tona złośliwości, zamiast wsparcia wspaniałej inicjatywy, gdzie dzieci mogły bawiąc się czegoś również doświadczyć i nauczyć. Fakt, biedni nauczyciele - bo co by zrobili i czego nie zrobili to i tak dostają po głowach, o czym świadczy komentarz poprzednika. Cóż, społeczności Dwójki należy pogratulować pomysłu i realizacji wydarzenia, a hejtującym współczuć z powodu żółci, którą kiedyś sami się zaleją.
~Brawo dyrekcja szkoły 3-10-2019 14:32
To nie hejt. Ja Wam współczuję jako grupie. Społeczność dwójki (podobnie jak większość rad gogicznych) której Pani gratuluje jest spacyfikowana ambicjami dyrekcji. Nauczycielki mają mentalność niewolnika i to źle wróży oświacie bo za grosze będa zasuwać bez względu na wszystko. I te konkursiki z każdym pokoleniem nauczycielskim będa coraz bardziej infantylne. kwaituszek, poduszeczka, odtworzenie rysuneczku ...
~Gość 3-10-2019 15:02
Pokoleniem nauczycielskim? Czy pokoleniem dzieci, które nie mają ambicji i nie ogarniają podstaw bo im się nie chce. Wolą grac w fortnita.
~Tere fere 3-10-2019 15:44
A ja myślałem że jest strajk włoski. Komentarz o białych kozaczkach bardzo trafny.niestety to prawda
~Dgh 3-10-2019 15:46
Czy w tej szkole jest zamordyzm? Ciekawski soboty za darmo? Postacie się nauczyciele
~Rodzice Antka 3-10-2019 16:06
Brawo Dzieciaki i brawo Szkoła.Fajny dzien !!!!Nauka połączona z zabawą i integracją.Dobrze że są takie inicjatywy w szkołach.Dziękujemy!!! za niestosowne komentarze dorosłych po prostu wstyd.
~ups 3-10-2019 20:28
Dokładnie, wstyd i żenada jak się czyta takie prymitywne wypowiedzi. Łatwiej sobie poużywać, niż zabrać się do działania. Krytyka i ocena przychodzi sama, ale niech by taki jeden z drugim pomogli przy organizacji, a potem hejtowali. Jakiś komentujący pisze, że to nie hejt, zatem niby co? Złośliwy, obraźliwy pełen jadu komentarz może jest pochwałą? Widać, że nie tylko brak kultury rażąco kaleczy nasze społeczeństwo, ale i brak wiedzy, nieprecyzyjność w definiowaniu pojęć. Żal i wstyd. Brawo dla zaangażowanych gogów i dzieciaków. Zwłaszcza dla nauczycieli, którzy pomimo wszystko, pomimo tego plucia robią więcej niż powinni. I są ponad tymi mamuśkami w białych kozaczkach. Przynajmniej mogą sobie spojrzeć w lustro bez zażenowania.
~>>> 4-10-2019 6:35
to, że są ponad takimi mamuśkami to wiadomo. Z reguły jest tak, że te po byle jakich szkołach (o ile w ogóle) chcą mieć najwięcej do powiedzenia, pouczają nauczycieli jak maja uczyć ich brajanków i alanków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group