Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5772
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzień Dziecka po wojskowemu, choć nie na baczność

Środa, 1 czerwca 2011, 16:50
Aktualizacja: 16:56
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dzień Dziecka po wojskowemu, choć nie na baczność
Fot. Agrafka
Najmłodsi jeleniogórzanie po raz pierwszy mieli dziś okazję fetować swoje święto w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego.

Impreza odbywała się w Skansenie Uzbrojenia Wojska przy ulicy Sudeckiej Polskiego na stałej wystawie plenerowej broni ciężkiej. – Dzieci miały dużo swobody, mogły dotknąć eksponatów, pobiegać i pohałasować, zupełnie inaczej niż w typowym muzeum. Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. zagadki związane z muzeum, konkursy, wyklejanki i kolorowanki. Każde dziecko otrzymało upominek. Zorganizowaliśmy również dyskotekę na świeżym powietrzu. Do dyspozycji był przewodnik, który opowiadał o historii wojskowego sprzętu – powiedziała Aneta Sikora-Firszt, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego.

Była też okazja to ozdobienia hełmu z masy papierowej, uformowania z plasteliny czołgu lub pomalowania w oryginalny sposób rysunkowej postaci żołnierza lub sanitariuszkę. Były też makijaże a wojskowy kamuflaż robił furorę.
- Pokolorowałam mundur żołnierza na różne kolory, różowy, żółty , pomarańczowy, fioletowy, bo bardzo mi się podobają kolorowe ubrania. Fajnie byłoby, jakby codziennie nosili takie mundury. Bardzo podoba mi się dzisiejsza zabawa – powiedziała pięcioletnia Natalka, z Przedszkola „Bajka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group