Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6530
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzielnicowi bliżej nas

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 7:58
Autor: 112
Jelenia Góra: Dzielnicowi bliżej nas
Fot. Archiwum Policji
W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyła się konferencja pn. ”Dzielnicowy bliżej nas”. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli jeleniogórscy policjanci.

Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pracownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Zarządzania Kryzysowego, kadra kierownicza jeleniogórskiej policji oraz dzielnicowi ze wszystkich jednostek Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Gości przywitał i rozpoczął konferencję insp. Zbigniew Markowski, komendant miejski. Podczas swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na realizowane przez dzielnicowych zadania i ich w niezwykle ważną rolę w aspekcie bezpieczeństwa mieszkańców. Dodał, że instytucja dzielnicowego jest na tyle ważna dla prawidłowego jej funkcjonowania, że obok np. wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń, stanowi jeden z istotnych elementów uspołeczniania działań Policji. Nadmienił, że działania te realizowane są m.in. w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Następnie głos zabrał podinsp. Bogumił Kotowski, zastępca komendanta, który opowiadał o formule pracy dzielnicowych polegającej przede wszystkim na zbliżeniu ich do społeczeństwa. Podkreślił, że jest to niewątpliwie właściwy kierunek działań mających na celu ułatwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym i uzyskania pomocy. Dodał, że program „Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych, a - jak wiemy - realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

Ponadto zastępca komendanta podczas konferencji omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda wykorzystywanych w celu rozwijania komunikacji ze społeczeństwem. Zwrócił także uwagę na to, że Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

Organizatorzy konferencji omawiając nową formułę funkcjonowania dzielnicowych mówili także o otwartości i aktywności dzielnicowych, którzy powinni być również inicjatorami działań na rzecz bezpieczeństwa w swoich rejonach służbowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group