Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5298
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzieła nieodporne na wandali

Piątek, 9 października 2009, 7:31
Aktualizacja: Sobota, 10 października 2009, 8:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dzieła nieodporne na wandali
Fot. rylit
Kolejne dzieło Kamila Kuskowskiego dokonoało żywota: chuligani zniszczyli instalację w Parku Norweskim. Zostanie rozebrana wkrótce.

To obiekt przestrzenny ustawiony przez Biuro Wystaw Artystycznych w ramach cyklu Słownik Sytuacji III. Kamil Kuskowski na początku września zamontował w Jeleniej Górze dwie ramy z kadrem mające zwrócić uwagę na piękno krajobrazu miasta i jego okolic. Jedna przetrwała zaledwie trzy dni. Na placu Ratuszowym skopało ją trzech wandali. Świadków zdarzenia nie było, a policja – która dojechała na miejsce zdarzenia – zobaczyła tylko cienie uciekających trzech sprawców.

O ponad miesiąc dłużej wytrzymała instalacja w Parku Norweskim, która „kadrowała” z jednej strony panoramę Karkonoszy, z drugiej – cieplickie wały. Niestety, dzieło cieszyło normalnych turystów, kuracjuszy i mieszkańców tylko do wczoraj. Zniszczyli je nieznani sprawcy. – Wcześniej obiekt cieszył się zainteresowaniem. Chętnie się przy nim fotografowano – mówiła Janina Hobgarska, dyrektorka BWA. Niestety, to już historia.

Być może zniszczenie wpisane jest w przesłanie obiektów sztuki przestrzennej. Zwłaszcza w naszym mieście, gdzie garstka wandali, której wyłapać nie sposób, dokucza większości normalnych ludzi.

Na zdjęciu – archiwalne ujęcie instalacji, którą zniszczono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1396
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group