Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziękowali za wspaniałe wakacje

Sobota, 25 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 25 sierpnia 2007, 7:40
Autor: AGA
Jelenia Góra: Dziękowali za wspaniałe wakacje
Fot. Agnieszka Gierus
Grupa młodzieży z Ukrainy kończy odpoczynek w naszym mieście.

Ostatnia już grupa młodzieży z Ukrainy, która 13 sierpnia przyjechała do Domu Harcerza, z Jelenią Górą pożegna się w niedzielę. Dziewczęta i chłopcy polskiego pochodzenia do domu zabiorą wiele niezapomnianych wrażeń.

Podczas pobytu dzieci miały okazję zapoznać się z językiem i polską kulturą oraz naszym regionem. Zwiedziły Śnieżkę, Szrenicę, zamek Chojnik, Wzgórze Krzywoustego, jeździły konno w stadninie koni „Gostar”. Młodzież z Ukrainy wystąpiła też na placu Ratuszowym i w Parku Zdrojowym w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” zorganizowanej przez straże miejską i pożarną, oraz policję. W środę z kolei rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej z ministrantami.

Wszystko dzięki zaangażowaniu Rady Przyjaciół Harcerstwa, władz miasta, służb mundurowych i sponsorów. W piątek podczas występów artystycznych dzieci podziękowały swoim dobroczyńcom.

Wśród gości pojawił się prezydent miasta Marek Obrębalski ze swoim zastępcą Zbigniewem Szereniukiem. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski i Ukrainy. Później młodzież przygotowała występy solistów oraz zespołu „Zabawka” – zauroczyli zaproszonych barwnymi strojami, ludowymi piosenkami i tańcami.

Podczas całych wakacji z możliwości odpoczynku w Jeleniej Górze skorzystało około 150 dzieci pochodzenia polskiego w wieku od 8-18 lat wraz z opiekunami. Ich pobyt społecznie zorganizowało stowarzyszenie Rada Przyjaciół Harcerstwa, a środki dofinansowane zostały z budżetu Senatu RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group