Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5632
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzięki nagrodzie odwiedzą stolicę

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 7 grudnia 2019, 11:03
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2019, 8:31
Autor: WAC
Fot. Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie
Dom Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie został jednym z laureatów konkursu plastycznego organizowanego przez firmę TAURON pt. "Domy Pozytywnej Energii".

Akcja "Domy Pozytywnej Energii" jest realizowana od 2005 roku. Początkowo swoim zasięgiem obejmowała województwa: dolnośląskie i opolskie. W 2011 r. została rozszerzona na cały teren działania Grupy TAURON. W tym roku do udziału w konkursie zostały zaproszone całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze publiczne i niepubliczne oraz, co jest nowością, placówki opiekuńczo-terapeutyczne (z wyłączeniem placówek rodzinnej formy opieki zastępczej) z terenu działania Grupy TAURON, tj. województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Jak co roku, przygotowaliśmy dla uczestników ciekawe zadanie konkursowe – mówi Małgorzata Sobol, koordynatorka akcji. - Ponieważ nasza akcja zmienia się, w tym roku ogłosiliśmy konkurs na nowy motyw graficzny, czyli logo, które poprzez kolor, kształt i inne cechy będzie kojarzył się z akcją "Domy Pozytywnej Energii" . Nadesłane prace podlegały ocenie przez członków kapituły akcji. Laureatami zostało piętnaście placówek, z których spłynęły najciekawsze propozycje, Zwycięzcy otrzymali równorzędne nagrody finansowe, które umożliwią realizację ciekawych planów, poszerzą wiedzę i perspektywy, a może nawet pozwolą spełnić marzenia wychowanków Domów Dziecka.
Nasza praca jest wspólnym dziełem zbiorowym naszych wychowanków powstałym na zajęciach z wychowawcami - mówi dyrektor Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie Mariusz Owczarek. - Poza samą nagrodą w wysokości 10 tysięcy złotych mogliśmy wybrać się z dziećmi po jej odbiór do Karkowa. W trakcie dwudniowego pobytu między innymi zwiedziliśmy najważniejsze zabytki, wysłuchaliśmy koncertu w Piwnicy Pod Baranami, a także wzięliśmy udział w warsztatach i lekcjach muzealnych w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art i Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3/.

Już za kilka miesięcy dzieci z Domu Dziecka pod Szrenicą czeka kolejna wycieczka. Dzieki wygranej w konkursie wybiorą się do Warszawy

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~naj. 7-12-2019 12:45
Gratulacje dla dzieci i młodzieży, Gratulacje dla wychowawców i dyrekcji. "Zazdroszczę nagród" POWODZENIA
~ 8-12-2019 20:45
do: ~naj. (12:45)
Niezły towar z tej w czerwonej bluzie...
~naj. 7-12-2019 12:47
Gratulacje dla dzieci i młodzieży, Gratulacje dla wychowawców i dyrekcji, Zazdroszczę nagród. Życzę POWODZENIA
~ 7-12-2019 13:19
do: ~naj. (12:47)
Zazdrość to mało pozytywna cecha, ale komentarz ogólnie OK.
~UrszulaRagucka 8-12-2019 19:21
brawo :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group