Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11139
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzieci z Okrąglaczka Mistrzami Dolnego Śląska!

Piątek, 20 maja 2016, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: J–O
Region: Dzieci z Okrąglaczka Mistrzami Dolnego  Śląska!
Fot. Użyczone
We Wrocławiu odbył się finał Konkursu Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”, zorganizowany przez Euroregion Nysa pod honorowym patronatem Pani Agaty Kornhauser– Dudy. Pierwsze miejsce zdobyły przedszkolaki z jeleniogórskiego „Okrąglaczka”.

Już po raz dwunasty dzieci z województwa dolnośląskiego zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę związana z bezpieczeństwem. Jelenią Górę w kategorii zerówek reprezentowały przedszkola, które zdobyły trzy pierwsze miejsca podczas półfinału regionu jeleniogórskiego: Miejskie Przedszkole Nr 27 „Okrąglaczek”, Miejskie Przedszkole Nr 13 oraz Miejskie Przedszkole Nr 2.

Do finału zakwalifikowało się dwanaście placówek wyłonionych z regionu jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, legnickiego oraz wrocławskiego. Wszystkie drużyny zmagały się z zadaniami zorganizowanymi na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzieci, mimo młodego wieku, wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku, przedszkolaki, na poszczególnych stacjach konkursowych zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi przede wszystkim bezpieczeństwa w górach oraz udzielania pierwszej pomocy podczas złamania nogi i zadławienia.

Podczas uroczystego zakończenia zmagań, w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, zostali przedstawieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce i tytuł „Mistrza Dolnego Śląska” zdobyły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27 „Okrąglaczek”. Drugie miejsce zdobyło Miejskie Przedszkole Nr 13, na piątym miejscu znalazły się dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Nagrodą specjalną dla wszystkich drużyn z każdej kategorii wiekowej, które zdobyły tytuł Mistrza Dolnego Śląska, jest wizyta i spotkanie z panią Agatą Kornhauser- Dudą w Pałacu Prezydenckim już w czerwcu tego roku.

Po raz kolejny przedszkolaki z naszego miasta udowodniły, że potrafią stawić czoła trudnym i nietypowym sytuacjom, w których potrafią pomóc drugiej osobie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group