Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7122
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci z indeksami

Piątek, 23 listopada 2018, 7:56
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2018, 6:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzieci z indeksami
Fot. Przemek Kaczałko
W auli rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej został wczoraj (22.11) zainaugurowany drugi rok działalności Uniwersytetu Dziecięcego, który jest efektem współpracy jeleniogórskiej uczelni ze Szkołą Podstawową Nr 8. Podczas uroczystości jedni odbierali dyplomy za poprzedni rok, inni – indeksy.

W drugiej edycji Uniwersytetu Dziecięcego udział weźmie 123 uczniów SP 8. Podobnie jak ich poprzednicy w ubiegłym roku, będą odbywać zajęcia rozwijające twórczość, a więc muzyczne, florystyczne i warsztaty dziennikarskie w akademickim Radiu NaGłos.

Co do zasady wybieramy dzieci na jeden rok. Jest to pewien rodzaj dowartościowania uczniów, pokazanie tych zdolnych, wyróżniających się - powiedziała Maria Silbert-Salabura, dyrektorka "Ósemki".

W trakcie uroczystej inauguracji roku po powitaniu gości i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, przyszedł czas na wykład inauguracyjny, a następnie wręczenie indeksów nowym "studentom" oraz dyplomów dla tych, którzy mieli okazję uczęszczać na zajęcia UD w ubiegłym roku szkolnym.

Mieliśmy okazję poznać jak pracuje Radio NaGłos - było to ciekawe doświadczenie, bo braliśmy udział w audycji na żywo - powiedziała Ada Górecka, absolwentka UD. - Bardzo mi się podobało, mieliśmy ciekawe zajęcia. W szkole tego się nie dowiemy, a tutaj mogliśmy uczestniczyć w fajnych wydarzeniach. Chciałbym zostać dziennikarką i bardzo podobało mi się w radiu - dodała Karolina Grześkiewicz. - Wspominam to wyśmienicie, to było bardzo ekscytujące wydarzenie w moim życiu. Dowiedziałem się jak pracuje radio, uczelnia - wyznał Jakub Żuk, kolejny z uczestników.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Dzieci i młodzież pod kierunkiem Anny Szewczuk, wystąpiły przed zgromadzoną publicznością, co dopełniło rangę wydarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group