Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6362
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci na lekcji bezpieczeństwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 września 2014, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci zorganizowali zajęcia teoretyczno–praktyczne w Akademii Happy Kids w Jeleniej Górze z udziałem przedszkolaków z Przedszkola Językowego i dzieci uczęszczających do Żłobka Językowego. Udział w zajęciach wzięło 100 przedszkolaków i 30 dzieci ze żłobka. W zajęciach uczestniczyła maskotka policji dolnośląskiej ,,Komisarz Lew”.

W spotkaniu ze strony policji uczestniczyła st.asp. Danuta Razmysłowicz – specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz dzielnicowy z Komisariatu I Policji st.asp. Rafał Skiba. Funkcjonariusze zajęcia opracowali na podstawie realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze: Programów Rządowych pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programów Krajowych oraz Programów i działań własnych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pn. ,,Przedszkolak pod parasolem Policji”.

Prowadzący omówili rolę i zadania policjanta (dzielnicowego) w życiu dziecka i funkcjonowania rodziny, a także uczyli bezpiecznego zachowania. Policjanci zabrali również dzieci na przejście dla pieszych, gdzie uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Było też o tym, jak się zachować kiedy dziecko zaczepia obca osoba i o tym, jak reagować w kontakcie z psem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~muf 12-09-2014 11:10
rola i zadania dzielnicowego w życiu dziecka i funkcjonowaniu rodziny - Korea Pn.?
~nn 14-09-2014 20:08
Złodzieji łapać a nie perdoły robic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group