Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3518
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzieci kwiaty z „Norwida” w klimatach PRL

Sobota, 7 czerwca 2008, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: Kaja Smoleńska
JELENIA GÓRA: Dzieci kwiaty z „Norwida” w klimatach PRL
Fot. Organizator
Uczniowie II LO im. Norwida w Jeleniej Górze mieli w piątek okazję przyjemnie spędzić czas oraz wczuć się w klimat z lat 60. i 70. Umożliwił im to XXI Rajd Norwidowski, który jak się okazało, nie był tylko corocznym sposobem uczczenia pamięci patrona szkoły, ale także doskonałą zabawą.

Impreza zaczęła się w piątek rano od spaceru na trasie Sobieszów - Jagniątków (Dom Hauptmana). Po dotarciu do celu, nie było wcale dużo czasu na odpoczynek. Młodzież musiała przygotować się do rywalizacji pomiędzy klasami w konkurencjach tj.: najlepsze przebranie w stylu lat 60. i 70, najoryginalniejszy projekt kartki na żywność, wymyślenie i przedstawienie dowolnego strajku oraz taniec – twist lub rock&roll, który wymagał najwięcej pracy, ale przy nim zabawa była największa i każdy miał pole do popisu.

Norwidowska rodzina zacieśniała więzy. Nauczyciele mogli poznać nowe, niekiedy zadziwiające oblicza swoich uczniów. Sam widok nastolatków przebranych za hippisów, „dzieci kwiaty” oraz boginie i królów rock&rolla robił wrażenie.

Uroczyste rozstrzygnięcie i przyznanie nagród odbędzie się w poniedziałek. Klasa, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma Puchar Dyrektora Szkoły i uzyska prawo do dwóch dni wolnych na wycieczkę szkolną. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca jest przyznawany jeden dzień wolny na wycieczkę.

Organizatorzy z rady samorządu uczniowskiego mogli być z siebie dumni, gdyż wszystko odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze i dzień na pewno nie był dniem straconym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group