Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 7177
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dyskutowali o kryzysie i polityce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 lutego 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: Petr
Fot. Petr
W klubie Orient–Express odbyło się w miniony poniedziałek otwarte sympozjum: „Kryzys w polityce, polityka w kryzysie?” z udziałem parlamentarzysty, samorządowców i mieszkańców miasta.

Senatorowi Józefowi Piniorowi towarzyszyli redaktorzy miesięcznika „Odra” – Mariusz Urbanek i Andrzej Więckowski.
– Dyskusja, która odbyła się tu, w jeleniogórskim Orient Expressie, była głośnym wołaniem o autorytety w polityce, a także życiu społecznym. Próbą zaproponowania politykom rachunku sumienia i skłonienia ich do refleksji, co robią źle. Mieliśmy szczęście, że na sali był z nami, a teraz ma swoje biuro w Jeleniej Górze ktoś, kto – jak mawiał Winston Churchill ma pot, kurz i krew na twarzy – mówił Mariusz Urbanek. – Tym kimś jest oczywiście Józef Pinior. Człowiek, który z pewnością nie jest bez winy czy bez wad, lecz bez wątpienia zna się na polityce. Potrafi działać - z wspomnianym potem, kurzem i krwią na twarzy – dodał.

Na zakończenie sympozjum Senator RP Józef Pinior podziękował wszystkim za uczestnictwo i wymianę poglądów. Zadeklarował również, że będzie pracował na rzecz poprawy sytuacji w Jeleniej Górze i regionie, jak również wspierał tych, którzy starają się przezwyciężyć marazm i stagnację panujące w mieście.

– Wspólnymi siłami uda nam się coś zmienić. Kotlina Jeleniogórska to wbrew pozorom region żywy; miejsce, w którym ludzie potrafią walczyć o swoje prawa, czego potwierdzeniem było choćby nasze sympozjum. Debata – w której każdy miał coś do powiedzenia. Często bywam oskarżany o to, że się ekscytuję. Niech będzie – ekscytuję się gdyż wierzę, że razem zrobimy rzeczy naprawdę kreatywne – podsumował Józef Pinior.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~glusiek 22-02-2012 9:07
sympozjum w knajpie? a może to podkładka żeby rozliczyć środki wydane na otrawcie biura Pana Senatora Piniora
~socjalista 22-02-2012 9:10
Panie senatorze ,jak pan taki mądry to powiedz to panom w Rządzie,najpierw zróbcie porządek w Warszawie ,czy w 80roku marzył pan o takim ustroju jak jest dziś.Jak by pan wiedział że tak się stanie nie podejmował by pan walki.
~ 22-02-2012 10:00
Pinior ,lewicowiec uczciwy człowiek do bólu.Ale jak stoi obok niego donosiciel ,przydupas 1 sekretarza kwpzpr ,to mi ubliża i szlag trafia.
~bankier 22-02-2012 10:26
Szkoda, że senator nie ma pojęcia o skutecznym niszczeniu przedsiębiorczości w Jeleniej Górze ,nie ma wizji w rozwoju produkcji , tworzenia miejsc pracy w regionie. Jest przywieziony w teczce jak za PZPR .Absolutnie nie odnosi się krytycznie do wynaturzeń jak: ogromne zbyteczne rozrosty urzędników , wybieranie dużych sum pieniędzy z budżetu w formie nagród, poborów ,dodatkowych pensji ,wczasów -szkoleń itd. Nie wspomina dlaczego pomimo niebezpiecznego długu w kraju ,nie redukuje się posad i wygórowanych należności dla nieproduktywnej budżetówki ,czy przy zarobkach ok.1600pln miesięcznie w firmach samowystarczalnych - czy jest mo...lne wybieranie przez popsłów i senatorów z budżetu po 25 tys. zł miesięcznie.
~ 22-02-2012 10:49
bibka byla jak sie patrzy , ciekawe co podawali i w czym , mownosc politykow zawsze szczera gdy ida w ruch kielichy i i z kazdym toastem wiecej milosci do .. kolesia z brazny, a nie do obywatela ktory nie wie co do gara wlozyc
~bumcyk 22-02-2012 15:01
Pinio potrafi działać ... za niezłą kasę.
~cent do 10;0 22-02-2012 15:43
Ten przydupas to kto? Widzę na zdjęciach Płazę,Szuberta,Dziedzica. Oni też w PO czy doradcy?
~Zapytanie 22-02-2012 16:33
Do centa i 10,00 : kim jest ten pan widoczny na zdjęciu nr 5,9 i 11?.
~rys 23-02-2012 9:44
Tych dwóch pierwszych powinien rozliczyćc ipn,szczególnie tego pierwszego ile ludziom narobił krzywdy.
~x 23-02-2012 16:59
Czcze gadanie tego pana. Dlaczego na forum wiadomosci brak nawet sladowych wzmianek o tym nazwisku. Jako senator powinien byc aktywny. jednak jest zupelna cisza w mediach o poczynaniach p Piniora. Lanie wody do b dziurawego wiadra.
~ 27-02-2012 17:45
Jak słucham tego Pana to zupełnie jakbym słuchał premiera, no ale nie ma się co dziwić. Gdyby premier przed wyborami przyznał się jaki pasztet przyszykował po wyborach myślę ,ze mógłby zapomnieć o wygraniu wyborów. Premier oszukał w perfidny sposób wszystkich, którzy na niego i PO głosowali. Myślę , że oszukał też swoich partyjnych kolegów bo oni chyba o zamiarach Tuska przed wyborami również nie słyszeli. Mnie nie oszukał bo ja w tym cyklicznym cyrku wyborczy nie uczestniczę. Stachu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group