Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5531
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dyrektor szpitala pierwszym zaszczepionym

Poniedziałek, 28 grudnia 2020, 17:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dyrektor szpitala pierwszym zaszczepionym
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (28.12) rozpoczęły się szczepienia przeciw covid-19 w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Pierwszą osobą w Jeleniej Górze, która przyjęła dawkę szczepionki był dyrektor Nikolaj Lambrinow.

W sobotę (26.12) do Polski dotarło ok. 10 tys. dawek szczepionek na covid-19, a dzień później 75 z nich trafiło do Jeleniej Góry. Dzisiaj (28.12) rozpoczęto szczepienia pierwszych ochotników z tzw. grupy zero, czyli medyków będących na pierwszym froncie walki z koronawirusem.

Najpierw szczepimy pracowników szeroko pojętej służby zdrowia z naszego szpitala i jednostek, które się do nas zwróciły. Następnie, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, kolejni obywatele będą mogli się zaszczepić - mówił na konferencji prasowej Nikolaj Lambrinow, dyrektor WCSKJ, który podkreśla, że nie obawia się szczepionek i nie ma wątpliwości w sprawie bezpieczeństwa.

Do szczepienia w jeleniogórskim szpitalu (spośród osób z tzw. grupy zerowej) zgłosiło się na początek ponad 500 pracowników z przeszło 1200 zatrudnionych.

Pracownicy cały czas zapisują się. Istotne jest to, że duża grupa naszych pracowników przeszła już chorobę covid-19 - zarówno w marcu, kwietniu, jak i w drugiej fali pandemii, więc te osoby na razie się nie zapisują, aby ustąpić miejsca osobom, które jeszcze choroby nie przyszły - tłumaczył N. Lambrinow.
Dzisiaj dowiedziałem się, że mój kolega ze studiów (lekarz) zmarł na covid-19, więc mówienie, że to jest niegroźne, czy jakiś rodzaj grypy - to nieporozumienie. Apeluję, żeby się szczepić - mówił dyrektor placówki przy ul. Ogińskiego.

Kolejne dawki szczepionek dla medyków mają trafić do jeleniogórskiego szpitala 4 stycznia 2021 r.

Twoja reakcja na artykuł?

66
50%
Cieszy
27
21%
Hahaha
4
3%
Nudzi
8
6%
Smuci
6
5%
Złości
20
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (161)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
542
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group