Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 7680
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwustu osiemdziesięciu uczniów kolędowało w „trzynastce”

Czwartek, 22 grudnia 2011, 14:45
Aktualizacja: Piątek, 23 grudnia 2011, 8:00
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dwustu osiemdziesięciu uczniów kolędowało w „trzynastce”
Fot. Agrafka
Przegląd kolęd, który odbył się dziś w Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej, zorganizowany został już po raz piąty. Wszystkie klasy przygotowywały swój utwór, kostiumy, a nawet gesty sceniczne.

Organizatorkami Przeglądu Kolęd są Halina Figas, nauczyciel nauczania zintegrowanego, oraz katechetka Wioleta Dąbrowska. Dzieci śpiewające kolędy przebrały się za postaci z betlejemskiej stajenki: św. Maryję, św. Józefa, aniołków i pastuszków.

Gościem Przeglądu był ksiądz Bogdan Żygadło, dziekan jeleniogórski, proboszcz parafii św. św. Erazma i Pankracego. Wykonawcom przysłuchiwała się także Iwona Plecety, dyrektorka „trzynastki”. – Każda klasa przygotowała kolędę, którą wcześniej wylosowała. Na przegląd, który podzielony został na dwie części: klasy I-III i klasy IV-VI, zaproszeni byli również rodzice. Nie zabrakło utworów śpiewanych w języku angielskim tj. „Cicha noc” – powiedziała Justyna Wilk, nauczycielka angielskiego. Młodych kolędników przygotował muzycznie Lucjan Hołub, nauczyciel muzyki z SP nr 13.

Po przeglądzie uczniowie udali się do swoich klas, aby tam w gronie kolegów i koleżanek z klasy podzielić się opłatkiem i wspólnie spożyć symboliczny posiłek wigilijny.

- Kolędowanie stało się już tradycją w naszej szkole. Dzieci się przy tym świetnie bawią i integrują, mają wiele ciekawych pomysłów, aby uatrakcyjnić występ, a przy okazji pielęgnują tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Ciekawie obserwuje się jak młodsi uczniowie podpatrują u starszych sposoby śpiewania, a starsi u młodszych podziwiają barwne stroje – podsumowała Wioleta Dąbrowska, katechetka.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group