Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6151
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Dworzec w Szklarskiej Porębie do remontu

Poniedziałek, 1 stycznia 2018, 8:12
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Dworzec w Szklarskiej Porębie do remontu
Fot. WAC
Na początku czwartego kwartału tego roku ma rozpocząć się gruntowny remont wnętrz zabytkowego dworca kolejowego Szklarska Poręba Górna.

Dworzec Szklarska Poręba Górna znalazł się w przyjętym przez Zarząd PKP SA „Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023”. Przewiduje on, że w regionie zostanie wyremontowanych osiem dworców: Boguszów Gorce Zachód, Bolesławiec, Malczyce, Smolec, Szklarska Poręba Górna, Wałbrzych Główny, Imbramowice, Kąty Wrocławskie.

Mimo że inwestorem remontu będzie właściciel obiektu czyli PKP SA i priorytetem pozostanie utrzymanie funkcji obiektu jako miejsca obsługi pasażerów, to inwestycja będzie prowadzona we współpracy z samorządem Szklarskiej Poręby.

- W porozumieniu z koleją chcielibyśmy, aby część pomieszczeń została zaadaptowana na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej – mówi zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby Stanisław Kozina. - Planujemy, aby w budynku dworca powstały: galeria, w której prezentowane byłyby prace lokalnych artystów, „Kino za Rogiem”, informacja turystyczna i sala konferencyjna, gdzie by mogły się między innymi odbywać posiedzenia Rady Miasta. Pewnym problemem może być fakt, że w części pomieszczeń budynku znajdują się mieszkania zajmowane przez były kolejarzy. Staramy się jednak wspólnie znaleźć rozwiązanie tej sytuacji – dodaje zastępca burmistrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group