Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9581
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dworzec tak, ale który?

Czwartek, 10 maja 2018, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2018, 6:30
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dworzec tak, ale który?
Fot. WAC
Na brak właściwego jego zdaniem oznakowania przystanku autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacji przy dworcu głównym PKP w elektronicznych rozkładach jazdy oraz na wyświetlaczach w pojazdach zwraca uwagę nasz Czytelnik pan Jan.

- Dlaczego w rozkładach jazdy na stronie MZK, w autobusach (wyświetlacze elektroniczne) jadących przez przystanek przy dworcu głównym PKP jest tylko informacja: Dworzec Główny - pyta pan Jan. - Równie dobrze może to być dworzec główny PKS. Mieszkańcy Jeleniej Góra korzystający z usług MZK wiedzą o co chodzi, ale przyjezdni mogą mieć problem. To jest chyba niewiele pracy dodać trzy literki PKP? - ironizuje nasz Czytelnik.

- Na elektronicznej tablicy mieści się 16 znaków - tłumaczy rzecznik prasowy MZK Zbigniew Rzońca. - Dopisanie następnych powoduje, że napis zaczyna być przewijany. Z jednej strony umożliwia to wpisywanie nazw dłuższych, ale z drugiej utrudnia ich czytanie przez osoby starsze i niedowidzące. To właśnie ich prośby sprawiają, że tam gdzie to możliwe staramy się, by nazwy były krótkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
900
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group