Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6381
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dworzec kolejowy podoba się podróżnym

Niedziela, 17 lipca 2016, 9:12
Aktualizacja: 9:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dworzec kolejowy podoba się podróżnym
Fot. Przemek Kaczałko
Inwestycja PKP PLK o wartości 23,7 mln. zł. jest już niemal na półmetku. Po kilkudziesięciu latach dworzec kolejowy w Jeleniej Górze odzyskuje blask.

Perony podniesiono, co znacznie ułatwia podróżnym wsiadanie do pociągów. Na każdym z peronów ma być nowa nawierzchnia, odnawiane są wiaty, montowane czytelne oznakowania i tablice informacyjne. Wyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów zagwarantuje lepsze oświetlenie oraz instalacja monitoringu.

Ponadto nie brakuje udogodnień dla osób niepełnosprawnych: umieszczone zostały specjalne (wyczuwalne pod stopami) wypukłe maty odblaskowe ułatwiające orientację osobom niewidomym i słabowidzącym, jest już jedna z trzech planowanych wind oraz platforma dźwigowa. Perony nr 3 i 4 czekają tylko na ostatnie prace wykończeniowe, ale już można z nich korzystać. Z kolei perony nr 1 i 2 doczekały się „demolki” i do końca bieżącego roku, po remoncie, również powinny zostać udostępnione podróżującym.

Wśród pasażerów trudno spotkać niezadowolonych. - Pierwszy raz jestem na tym dworcu. Robi wrażenie, szczególnie winda, bo to ważne dla niepełnosprawnych czy rodziców z wózkami. Remont na pewno jest uciążliwy dla ludzi, ale efekt będzie piorunujący – stwierdziła podróżna z Łodzi. Coraz więcej dworców w miejscowościach małych i dużych przestaje straszyć. - Wszyscy narzekamy na Unię Europejską, ale bez tych pieniędzy tego wszystkiego by nie było – dodała łodzianka.

Wykonawcą prac jest konsorcjum Infrakol - Track Tec Construction.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group