Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8643
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Dworzec funkcjonalny, ładny i bez barier

Poniedziałek, 22 marca 2021, 6:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Dworzec funkcjonalny, ładny i bez barier
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
Dobiega końca gruntowny remont dworca kolejowego Szklarska Poręba Górna. Za sprawą przeprowadzonych prac wielkie zmiany zaszły zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak i wewnątrz obiektu.

Remont pochodzącego z początku XX wieku dworca rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku. Jego wykonawcą jest firma Castellum Wartość inwestycji to 17,5 mln złotych. Obiekt ma być dostępny dla podróżnych od połowy roku.

Z zewnątrz obiekt zyskał nową elewację, w której wyeksponowano unikatowe detale architektoniczne. Wykonano nowe poszycie dachowe oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Odnowiono też zabytkowe witraże.

Wewnątrz dworca zlikwidowano bariery architektoniczne. Na parterze budynku głównego jest poczekalnia z nowymi ławkami, kasy biletowe oraz toalety, a także miejsce na lokal gastronomiczny. Pomieszczenia na pierwszym i drugim piętrze zostały przeznaczone dla hostelu.

Boczne, parterowe części dworca będzie zagospodarowywać Miasto Szklarska Poręba. W jednym ze skrzydeł mieścić się ma sala projekcyjna (Kino za Rogiem), a w drugim - informacja turystyczna wraz z salą wielofunkcyjną o charakterze wystawowym.

Ułatwieniem dla podróżnych będą nowe tablice informacyjne i dotykowa mapa dworca.

Twoja reakcja na artykuł?

53
88%
Cieszy
5
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group