Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 4068
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dworski Sylwester dziękczynny we Dworze Czarne

Wtorek, 20 grudnia 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dworski Sylwester dziękczynny we Dworze Czarne
Fot. Organizator
To okazja, aby podziękować przyjaciołom i sympatykom Dworu Czarne za okazane przez nich wsparcie. Jednocześnie to możliwość zobaczenia częściowo odrestaurowanego zamku, który po wieloletniej walce o ocalenie, budzi się do życia. Dwór Czarne zostanie oficjalnie otwarty.

Fundacja Kultury Ekologicznej, będąca zarządcą zamku, to organizacja krzewiąca aktywność na rzecz środowiska we wszystkich jego komponentach: środowiska naturalnego, kulturowego i społecznego. Każdego dnia spotyka na swej drodze wielu życzliwych ludzi. Teraz, dzięki ich wsparciu, może zaprezentować częściowo odrestaurowany renesansowy obiekt.

Nadchodzący Sylwester jest więc okazją do oficjalnego otwarcia Dworu Czarne.
- Chcielibyśmy, aby ludzie dowiedzieli się o tym miejscu i trafili do nas ze swoimi pomysłami – mówią zarządcy. - W dworze zamierzamy realizować różnorodne działania pozytywne, krzewiące kulturę, sztukę, ekologię, wspierające lokalnych artystów i rzemieślników. Oczywiście będziemy prowadzić także działalność komercyjną, aby móc dalej rewitalizować zamek. Kładziemy jednak nacisk na jednoczesną rewitalizację zamku, kultury i ludzi. Chcemy te działania prowadzić w symbiozie, tak, aby wzajemnie się uzupełniały i pozwoliły stworzyć miejsce, o jakim marzymy. Wypełnione kulturą, pozytywną energią i ludźmi, którzy chętnie będą do nas wracać – dodają.

Dwór Czarne to obiekt, który pozwala na zorganizowanie różnego rodzaju imprez. Czy to koncert lokalnej kapeli, czy odczyt naukowy, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią przestrzeń. W myśl zasady – Masz pomysł? Masz miejsce.

„Bawisz się, pomagasz i nie przepłacasz: Dwór Czarne zaprasza na dworski Sylwester 2011/2012. Dochód, jaki on przyniesie, zostanie przeznaczony na pomoc osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych oraz na ochronę środowiska naturalnego. Dlatego goście sami deklarują cenę. Minimalna, symboliczna opłata dla osób, które chcą „DOBREGO" Sylwestra, to tylko 120 zł od osoby (w cenie wszystko, także alkohol - żadnych ukrytych kosztów). Bo chcemy, żeby Dwór Czarne był dla dobrych ludzi.” Co czeka gości w ten dzień? Przepiękne, klimatyczne wnętrza, pyszny poczęstunek i wspaniała muzyka, a o północy świetlne atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group