Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5831
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dwójka” zebrała okulary dla Afryki

Niedziela, 1 maja 2016, 7:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 maja 2016, 8:59
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: „Dwójka” zebrała okulary dla Afryki
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze uzbierali cztery kartony okularów dla dzieci z Afryki włączając się do akcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. W piątek (29.04) klasa II D wraz z wychowawczynią Agatą Janas, przyniosła je do redakcji Jelonki.com (punktu zbiórki). Byliśmy wzruszeni i miele zaskoczeni tym gestem.

O akcji zbiórki okularów dla dzieci z Afryki, prowadzonej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, a zainicjowaną przez pedagoga szkoły i opiekuna wolontariuszy Bożenę Fijałkowską, pisaliśmy na portalu oraz w gazecie Jelonka.com.

- Przeczytaliśmy państwa artykuł i postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej ważnej inicjatywy – mówiła Agata Janas, wychowawczyni klasy II D. – Udało się nam zebrać naprawdę sporo okularów – dodała nauczycielka.

Zapytane przez nas dzieci doskonale wiedziały, dlaczego warto się do takich akcji włączać. – Dzieci w Afryce nie mają nie tylko okularów, ale też jedzenia, ubrań, więc trzeba im pomóc – mówili: Kuba Kowalski, Marta i Wiktoria Busk oraz Bogna Lepak. – Bez okularów trudno jest funkcjonować. Nie można się ani uczyć, ani bawić. Ciężko jest nawet chodzić, bo można się o coś uderzyć – dodały dzieci noszące okulary.

W imieniu dzieci z Afryki, organiarzów zbiórki czyli ZSOiT w Jeleniej Górze, jak i własnym, bardzo dziękujemy „Dwójce” za ten piękny gest!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group