Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7754
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Dwójka” za otwartymi drzwiami

Poniedziałek, 22 marca 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:25
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: „Dwójka” za otwartymi drzwiami
Fot. Martyna
Tańcem i śpiewem przywitała w minioną sobotę potencjalnych przyszłych uczniów oraz ich rodziców Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze. Drzwi placówki były otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Pokazem tańców ludowych, występem chóru i teatrzyków szkolnych zachęcano rodziców do zapisania swoich pociech do popularnej „dwójki”. Celem dni otwartych było przekonanie rodziców o bogatej tradycji szkoły i szerokiej ofercie dla przyszłych uczniów.

– To poważna decyzja zapisać dziecko do szkoły poza rejonem. Choć Julka lubi tańczyć i zapisanie jej do klasy tanecznej rozwinęłoby jej zainteresowania, trzeba myśleć o dojeździe z Cieplic i pozostawianiu dziecka w świetlicy do czasu, gdy będę mogła ją odebrać po pracy – mówi mama sześciolatki, pani Aleksandra. – Nie chcę też, żeby jej szkolne koleżanki mieszkały od niej tak daleko. Decyzja o wyborze podstawówki musi być gruntownie przemyślana, a nie pochopna. Dlatego przyszliśmy na dni otwarte szkoły – dodała.

W przypadku Artura Rudasia uczęszczanie do Szkoły Podstawowej nr 2 można nazwać rodzinną tradycją: – Sam chodziłem do tej szkoły i jestem jej absolwentem. Byłem z niej bardzo zadowolony, dlatego myślę, że jest to odpowiednia szkoła dla mojego dziecka – powiedział tato Artura.
Adrian, uczeń pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 o swojej szkole mówi krótko:- Nasza szkoła to jest cała fajna.

Dyrekcja proponuje przyszłym uczniom naukę w klasach o profilu: muzyczno-tancznym, teatralnym, ogólnym lub sportowym (od klasy IV). Tradycje polskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Chrobrego sięgają 1946 roku, kiedy to placówkę utworzono w gmachu byłej niemieckiego gimnazjum dla panien z dobrych domów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group