Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9048
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Dwójka” w klimatach leśnej ekologii

Wtorek, 18 października 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: „Dwójka” w klimatach leśnej ekologii
Fot. Agrafka
W ramach obchodów międzynarodowego roku lasów pod hasłem „Jest w nas zrównoważony las” uczniowie z Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami zorganizowali już po raz drugi Festyn Edukacyjno–Ekologiczny.

Festyn odbył się z okazji otrzymania przez placówkę międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi, który został przyznany za działalność ekologiczną. Podczas festynu nie zabrakło gości z okolicznych przedszkoli m.in. z „Okrąglaczka”, z ul. Tuwima oraz z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 5.

– Gościła u nas również jedna z klas tzw. „Mechanika”. Dzień rozpoczęliśmy od pokazów straży pożarnej, która prezentowała m.in. działanie armatki wodnej. Będziemy podtrzymywać naszą tradycję organizowania pikniku ekologicznego, aby poszerzać wiedzę młodzieży na temat ochrony środowiska. Wystąpiliśmy również do MPGK o ustawienie na terenie szkoły pojemników do segregacji odpadów – powiedziała Jolanta Studniarek, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Każda z klas miała za zadanie namalować obraz drzewa, przygotować jesienny kosz „Dary Jesieni”, stworzyć oryginalny bukiety z liści, a także przebrać się w wybranym kolorze. Goście, którzy współpracują ze szkołą m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej, Związek Gmin Karkonoskich, Nadleśnictwo „Śnieżka”, Zespół Parków Krajobrazowych przygotowali ulotki, konkursy z nagrodami oraz zagadki dla uczniów. Rozdawane były również sadzonki modrzewia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
272
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group