Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13561
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Dwójka" dla wszystkich

Czwartek, 24 marca 2022, 12:51
Aktualizacja: 12:53
Autor: Koło Chrobrówka/jel
Jelenia Góra: "Dwójka" dla wszystkich
Fot. Joanna Bialuk, Katarzyna Ocik, Julia Piłat
W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 został zorganizowany „Dzień otwartych drzwi”, adresowany przede wszystkim do dzieci, które kończą edukację przedszkolną oraz Ich rodziców.

Gości zgromadzonych w auli, licznie przybyłych do Dwójki przywitała dyrektor Beata Kozyra wraz z wicedyrektorkami: Magdaleną Smagą i Dorotą Pawlik oraz Radą Pedagogiczną szkoły i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego – Natalią Maleńską i Angeliką Bednarz.

Następnie w krótkim programie artystycznym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Tancerze pod kierunkiem Grzegorza Gigiela pokazali wiązankę tańców ludowych, zaś chóry szkolne „Wiolinki” i „Złote nutki”, pod batutą Moniki Frąckiewicz – Motyki uświetniły uroczystość kilkoma utworami, które poruszyły widownię. Po prezentacji artystycznej Beata Kozyra udzieliła przybyłym informacji odnośnie rekrutacji do szkoły.

Kolejnym punktem „dnia otwartego” było zapoznanie się z bazą edukacyjną szkoły. Goście mogli swobodnie zaglądać do poszczególnych sal, porozmawiać z kadrą pedagogiczną, na najmłodszych zaś czekało mnóstwo atrakcji. Kandydaci na uczniów klas pierwszych mogli skorzystać z rozmaitych warsztatów i zajęć: robotyki, chemicznych, technicznych, plastycznych, fizycznych, historycznych, przyrodniczych, biologicznych, językowych, polonistycznych, matematycznych oraz kulinarnych. W każdej klasopracowni czekały na gości inne niespodzianki, np. wystawa rekwizytów szkolnego koła teatralnego „Maska” czy wystawa archiwalnych numerów pisma szkolnego „Chrobrówka”, będących wytworem zajęć prowadzonych przez Joannę Bialuk. Tłumnie również odwiedzono świetlicę, gdzie przygotowano szereg zajęć od plastycznych po kulinarne.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zgromadzili się w sali gimnastycznej, by obejrzeć krótką prezentację szkolnej grupy akrobatycznej, prowadzonej przez nauczycieli wychowania fizycznego: Beatę Langer i Roberta Mierzwę. Ostatnim punktem programu były wspólne tańce najmłodszych gości z prowadzącymi w naszej szkole zajęcia Zumby i koła cheerleaderek - Anną Rokitowską i Iwoną Trelką.

Warto wspomnieć, że w przygotowanie „Dnia otwartych drzwi” zaangażowani byli wszyscy nauczyciele naszej szkoły oraz bardzo wielu uczniów, zarówno klas starszych, jak i młodszych. Uczniowie nie tylko uświetnili to spotkanie występem, ale także asystowali nauczycielom w poszczególnych salach, pokazując doświadczenia przyrodnicze, chemiczne lub pomagając gościom w tworzeniu budowli z lego czy w regulacji mikroskopów i tworzeniu preparatów do obserwacji biologicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
2
20%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group