Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9292
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie oszustki okradły starszą kobietę

Sobota, 25 maja 2013, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: 112
W czwartek, 23 maja br., policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez syna 90–letniej kobiety o kradzieży z jej mieszkania kilkuset złotych. Tego dnia do drzwi starszej pani zapukała oszustka, podająca się za pracownicę opieki społecznej.

- Do przestępstwa doszło około godziny 11.00 w Jeleniej Górze na terenie osiedla Zabobrze. Do mieszkania starszej pani zapukała młoda kobieta, która przestawiła się jako pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Kobieta ją wpuściła, gdyż ta poinformowała ją, że ma dla niej 200 zł, które teraz będzie otrzymywała co miesiąc. Przed wypłatą tych pieniędzy pokrzywdzona miała zostać jeszcze zbadana przez rzekomą lekarkę, która wkrótce pojawiła się w mieszkaniu. W trakcie „badania” druga z kobiet ukradła pieniądze. Po ich wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że straciła kilkaset złotych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Prosimy osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-150, bądź na numer alarmowy Policji 997 – apeluje Edyta Bagrowska.

Trwają poszukiwania dwóch kobiet , jedna z nich jest w wieku około 20-lat, szczupłej budowy ciała, włosy ma ciemne, krótkie, a druga w wieku około 30-lat, również szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, wzrost ok. 160 cm, ubrana była w niebieską kurtkę jeansową.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego warto uczulić swoich bliskich w starszym wieku na tego typu zachowania.

Należy pamiętać o tym, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie przynoszą do domów żadnych pieniędzy. Gotówka wypłacana jest w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy ul. Jana Pawła II, bądź na wcześniej uzgodnione konto bankowe. Pracownik socjalny ma obowiązek wylegitymować się aktualną legitymacją ze zdjęciem, a każdą jego wizytę można potwierdzić w sekretariacie MOPS pod nr telefonu – 75/75-239-51.
O wszelkich podejrzanych telefonach lub dziwnie zachowujących się osobach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
277
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group