Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7260
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dwaj funkcjonariusze oskarżeni o pobicie

Poniedziałek, 14 lipca 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:16
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 28–letniemu policjantowi Pawłowi R. oraz 34–letniemu Markowi S., strażnikowi miejskiemu, którym zarzuca ciężkie pobicie Kazimierza W.

Podczas prowadzonego postępowania ustalono, że 7. października ub. roku oskarżeni wraz z inną towarzyszącą im osobą jadąc samochodem osobowym marki Mercedes zatrzymali się na poboczu drogi w centrum Sulikowa. Paweł R. oraz Marek S. wysiedli z auta i zaczęli rozmawiać z napotkanymi przypadkowo mieszkańcami tej miejscowości.

W trakcie rozmowy Marek S. wszedł do bramy najbliższej posesji i pod oknami jednego z domów zaczął oddawać mocz. Na niestosowność takiego zachowania zwrócił mu uwagę Kazimierz W., mieszkaniec budynku. Marek S. najpierw zrobił mu awanturę, a potem zaatakował. Uderzył mężczyznę kilkakrotnie pięścią w twarz, kopnął doprowadzając do upadku i nadal bił. Na pomoc pokrzywdzonemu pospieszył jego brat, wówczas do Marka S. przyłączył się Paweł R. i wspólnie bili Kazimierza W.

Świadkiem zdarzenia był wykonujący obowiązki służbowe umundurowany funkcjonariusz Straży Gminnej w Sulikowie Mariusz P., który interweniował, mówił agresywnym mężczyznom, żeby przestali. Wtedy napastnicy zaczęli go wyzywać, doszło do szarpaniny.

- Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia sprzeczne z dokonanymi w sprawie ustaleniami. Nie byli dotychczas karani sądownie. Grozi im kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat – informuje Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group