Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11316
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Dwa samorządy będą wspierać muzeum

Piątek, 17 grudnia 2021, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: Dwa samorządy będą wspierać muzeum
Fot. UMWD
Wczoraj (16.12) doszło do podpisania umowy o współprowadzeniu Muzeum Sportu i Turystyki przez samorząd województwa oraz Gminę Karpacz.

Umowa, dzięki której dalszy byt tej placówki wystawienniczej pod Śnieżką zostanie zabezpieczony będzie obowiązywać od 2022 roku. Jej mocą oba samorządy będą się dzielić finansowaniem muzeum. Karpacz na ten cel przeznaczy w przyszłym roku 300 tysięcy złotych, a Urząd Marszałkowski dorzuci 500 tys. zł.

Współpraca samorządu województwa i gminy Karpacz umożliwi jeszcze lepszy rozwój tej ważnej instytucji kultury, znajdującej się u stóp Karkonoszy – podkreśla marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. - Serdecznie zachęcam do odwiedzania Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu!

Historia Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu sięga lat 30. XX wieku, co czyni tę instytucję jedną z najstarszych na Dolnym Śląsku. Zgromadzone liczne eksponaty przybliżają m.in. historię Karkonoszy oraz codzienność i życie społeczne mieszkańców tego regionu. Ślady dawnej turystyki karkonoskiej i narodzone wtedy tradycje możemy podziwiać na niepowtarzalnych rycinach, obrazach czy też oryginalnych eksponatach, jakich jak lektyki i sanie rogate. Niewątpliwie szczególne miejsce w zbiorach muzeum zajmują również pamiątki związane z wybitnym poetą i dramaturgiem - Tadeuszem Różewiczem

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group