Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7385
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwa miliony zł na odbudowę koryt Miedzianki i Witki

Wiadomości: REGION
Czwartek, 14 kwietnia 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Po powodzi, do jakiej doszło na początku sierpnia minionego roku w Bogatyni i Zgorzelcu, gdzie woda spowodowała poważne straty, najważniejszym zadaniem stała się odbudowała koryt rzek Miedzianki i Witki. W miniony poniedziałek podpisano porozumienie z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem przez członka zarządu województwa dolnośląskiego Jerzego Łużniaka z Leszkiem Karwowskim, prezesem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, do końca 2012 roku zostaną opracowane ekspertyzy techniczne obecnego stanu koryt Miedzianki i Witki, obiektów hydrotechnicznych i infrastruktury w pasie dotkniętym powodzią.

Eksperci opracują też harmonogram rewitalizacji koryt tych rzek.
- Cała dokumentacja będzie kosztować około 2 mln zł i zapłaci za nią Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wobec katastrofalnych skutków powodzi odbudowa na obszarze zlewni Nysa Łużycka, koryt cieków Miedzianki i Witka stała się priorytetem – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group