Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7610
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Duzi dla małych” – rusza kolejna edycja

Piątek, 31 sierpnia 2018, 14:41
Aktualizacja: Sobota, 1 września 2018, 7:06
Autor: TAB
Region: „Duzi dla małych” – rusza kolejna edycja
Fot. Archiwum Jelonki.com/TAB
Od października rusza druga edycja kursu dla nauczycieli wychowania przedszkolnego pracujących w placówkach na terenie powiatów: bolesławieckiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego. Trwa jeszcze nabór.

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze od września 2017 r. realizuje polsko – niemiecki projekt „Groß für Klein – Duzi dla małych: Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

Partnerem w projekcie jest Powiat Görlitz, realizatorem zaś Saksońska Placówka ds. Wczesnej Nauki Języków Krajów Sąsiedzkich. Po stronie polskiej projekt kierowany jest do publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz zespołów szkolno-przedszkolnych realizujących podstawę programową wychowania przedszkolnego w wymienionych powiatach Dolnego Śląska.

Trwa nabór do drugiej edycji tego projektu, w ramach którego nauczyciele między innymi uczą się języka niemieckiego, odbywają wizyty studyjne w przedszkolach saksońskich, poznają kulturę i zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów.
Zajęcia odbywają się w jeleniogórskiej filii DODN jeden raz w tygodniu, a prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka niemieckiego. Uczestnicy otrzymują bezpłatne pakiety szkoleniowe, podręczniki, poczęstunek, transport do placówek niemieckich na wizyty studyjne, materiały dydaktyczne itp.

- Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, którzy chcą nauczyć się języka niemieckiego lub pogłębić swoje umiejętności w tym zakresie, zapoznać się z niemieckim systemem wczesnego nauczania języka. Na zakończenie kilkumiesięcznego szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenia o ukończeniu 200-godzinnego doskonalenia. To świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym – uzupełnia pracownik biura projektowego w Jeleniej Górze.

W roku szkolnym 2017/2018 zostało zrealizowane pierwsze polsko-niemieckie doskonalenie. Wzięło w nim udział 31 nauczycieli wychowania przedszkolnego. Uczestnicy poprzedniej edycji najwyżej ocenili możliwość zapoznania się z pracą przedszkola niemieckiego podczas wizyt studyjnych oraz udział w grach miejskich w Görlitz i Jeleniej Górze.

Szczegółowe informacje na stronie http://dodn.dolnyslask.pl/interreg/ (zakładka REKRUTACJA) lub w biurze projektu w jeleniogórskiej filii DODN przy ul. 1 Maja 43, p. 201.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group