Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8795
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Duzi dla małych” – kolejna edycja

Czwartek, 26 lipca 2018, 9:10
Aktualizacja: Sobota, 28 lipca 2018, 8:06
Autor: TAB
Region: „Duzi dla małych” – kolejna edycja
Fot. TAB
Od października rusza kolejna edycja kursu dla nauczycieli wychowania przedszkolnego pracujących w placówkach na terenie powiatów: bolesławieckiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego. Trwa już nabór.

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze od września 2017 r. realizuje polsko – niemiecki projekt „Groß für Klein – Duzi dla małych: Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

Partnerem w projekcie jest Powiat Görlitz, realizatorem zaś Saksońska Placówka ds. Wczesnej Nauki Języków Krajów Sąsiedzkich. Po stronie polskiej projekt kierowany jest do publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz zespołów szkolno-przedszkolnych realizujących podstawę programową wychowania przedszkolnego w wymienionych powiatach Dolnego Śląska.

Właśnie rozpoczął się nabór do drugiej edycji tego projektu, w ramach którego nauczyciele między innymi uczą się języka niemieckiego, odbywają wizyty studyjne w przedszkolach saksońskich, poznają kulturę i zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów.

Zajęcia odbywają się w jeleniogórskiej filii DODN raz w tygodniu, a prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka niemieckiego. Uczestnicy otrzymują bezpłatne pakiety szkoleniowe, podręczniki, poczęstunek, transport do placówek niemieckich, materiały dydaktyczne itp.

- Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, którzy chcą nauczyć się języka niemieckiego lub pogłębić swoje umiejętności w tym zakresie, zapoznać się z niemieckim systemem wczesnego nauczania języka. W pierwszej edycji uczestnicy doskonale się bawili, jednocześnie ucząc się. Najwyżej ocenili możliwość zapoznania się z pracą przedszkola niemieckiego podczas wizyt studyjnych oraz udział w grach miejskich w Görlitz i Jeleniej Górze – uzupełnia pracownik biura projektowego w Jeleniej Górze.

Szczegółowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę http://dodn.dolnyslask.pl/interreg/ (zakładka REKRUTACJA) lub w biurze projektu w jeleniogórskiej filii DODN przy ul. 1 Maja 43.

W roku szkolnym 2017/2018 zostało zrealizowane pierwsze polsko-niemieckie doskonalenie. Wzięło w nim udział 31 nauczycieli wychowania przedszkolnego, a szkolenie zostało wysoko przez nich ocenione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group