Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2605
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Duża plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 12:02
Aktualizacja: Wtorek, 25 kwietnia 2017, 7:03
Autor: 112
Region: Duża plantacja konopi indyjskich zlikwidowana
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli rośliny, z których można uzyskać blisko 40 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 1,5 mln zł. Zatrzymali 34–letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego.

- Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej na terenie jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego w trzech pomieszczeniach gospodarczych mężczyzna zorganizował uprawę konopi indyjskich. Informacja się potwierdziła. W pomieszczeniach były 1753 krzewy w różnych fazach wzrostu oraz blisko 8 kg pociętych, zielonych roślin co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin - dodaje.

34-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group