Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8143
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dukatowe szaleństwo jeleniowe

Piątek, 20 sierpnia 2010, 5:11
Aktualizacja: Sobota, 21 sierpnia 2010, 7:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dukatowe szaleństwo jeleniowe
Fot. TEJO
Kolejną emisję lokalnych pieniędzy połączoną z grą miejską przygotowali samorządowcy w porozumieniu z Karkonoskim Domem Numizmatycznym, Oprócz monet (w tym zaledwie 200 sztuk srebrnych kolekcjonerskich) o nominale sześciu jeleni, do obiegu trafi także bon miejski. Lokalna waluta już powstała w Mennicy Państwowej i Wytwórni Papierów Wartościowych.

Oficjalna inauguracja aukcji zaplanowana została na 4 września. Dukaty i bony będą w obiegu aż do 30 września przyszłego roku. Moneta ma na awersie Bramę i Basztę Wojanowską, a na rewersie – jelenia, ale nie w herbowej pozie. Z kolei bon przedstawia panoramę Jeleniej Góry z XVIII wieku oraz fragment obrazu z Rynkiem.

– W portfelach mieszkańców gościły już zarówno 3 Jelenie, jak i dwa rodzaje 4 Jeleni. Obie emisje jeleniogórskich dukatów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale również odwiedzających miasto turystów. Tajemnica powodzenia tkwi w oryginalności i jednoczesnej prostocie przeprowadzonych akcji – wyjaśniają organizatorzy.

Tym razem emisji dukatów i bonów będzie towarzyszyła Gra o Dukat z nagrodami (w postaci dukatów). Aby wziąć w niej udział, trzeba będzie zaopatrzyć się w rodzaj przewodnika z zaznaczonymi w środku punktami, które będą dysponowały oficjalnymi pieczęciami akcji. – W mieście wyznaczone zostaną trasy tematyczne (rowerowa, kulinarna, bajkowa, historyczna) – zapowiedziała Agnieszka Matysiak, współorganizatorka przedsięwzięcia. Uczestnicy gry będą musieli te miejsca odwiedzić i zdobyć odcisk pieczęci. Kto książeczkę nimi wypełni, po zgłoszeniu się do Karkonoskiego Domu Numizmatycznego w Rynku, dostanie dukatową nagrodę – mówi Szymon Kurowski z KDN.

Oprócz tego w mieście powstanie sieć punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych (hotele, restauracje, sklepy, punkty z pamiątkami etc.), gdzie będzie można nimi płacić za towar lub usługi, otrzymywać w formie reszty, jak również wymieniać za równowartość nominału. W czasie trwania akcji punkty uczestniczące w niej zobowiązują sie honorować Dukaty i Bony Miejskie zgodnie z zasadą dukat 6 Jeleni = 6 zł, bon 12 Jeleni = 12 zł.

Część nakładu dukatów ze stopu Nordic Gold zostanie zapakowana w ozdobne blistry z informacjami o mieście i o Dukacie Miejskim. Będzie to gratka dla kolekcjonerów i ciekawa pamiątka dla turystów. Obiegowej emisji 6 Jeleni i 12 Jeleni towarzyszyła będzie emisja kolekcjonerskich dukatów w wersji srebrnej. Dukat srebrny zostanie wykonany z najwyższej próby srebra Ag999 o masie 1 uncji i ozdobiony kamieniem. Każdy srebrny dukat będzie posiadał ozdobne pudełko z herbem miasta oraz certyfikat – nakład wyniesie zaledwie 200 sztuk! Podczas ostatniej emisji dukatów, srebrnojeleniówki osiągnęły zawrotne ceny na portalach aukcyjnych.

Dodatkowo podczas inauguracji Gry o Dukat, 4 września, odbędzie się rywalizacja na trasie rowerowej, gdzie dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody oraz przejście z przewodnikiem trasą bajkową przewidziane dla dzieci. Trasa rowerowa wystartuje o godz. 10.00, bajkowa w samo południe, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się o godz. 16.00.

Więcej informacji, także dla przedsiębiorców chcących włączyć się do akcji, na stronach internetowych www.jeleniagora.pl, www.jeleniagora.dukatmiejski.pl, a także pod numerem telefonu 75 75 506 36.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group