Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2483
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Duch gór u Hauptmanna

Niedziela, 5 sierpnia 2007, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Duch gór u Hauptmanna
Fot. rylit
W 106. rocznicę wprowadzenia się noblisty do jagniątkowskiej rezydencji, w jej wnętrzach studenci wykonali operę.

W sierpniu 1901 Gerhart Hauptmann przyjechał do ówczesnego Agnetendorfu, aby zamieszkać w pięknej willi, nad której budową sam czuwał. Rezydencja Wiesenstein była jedną z trzech posiadłości pisarza.
Co roku na różne sposoby upamiętniana jest ta rocznica.

W sobotę (4 sierpnia) Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna zorganizowało dzień otwartych drzwi w Łąkowym Kamieniu (Wiesenstein). Był też koncert operowy na zakończenie warsztatów muzycznych studentów z Polski i Litwy.

Młodzi wokaliści przygotowali spektakl składający się z fragmentów oper o Karkonoszach, Legendach Karkonoskich i Duchu Gór Liczyrzepie.
Licznie przybyli goście, oprócz zwiedzenia miejsc, w których tworzył i mieszkał noblista, mogli zobaczyć barwny spektakl przygotowany przez Małgorzatę Mierczak.
Jego nastrój wzmacniały kostiumy i samo miejsce koncertu.

Kierownictwo muzyczne objęli Audrone Eitmanaviciute i Krzysztof Gotartowski z Jeleniej Góry. Nad całością imprezy organizacyjnie, jak co roku czuwała dyrektor muzeum Hauptmanna Izabela Zaprucka.
Młodzi śpiewacy operowi przygotowani przez prof E.Wilke stanęli na wysokości zadania prezentując ciekawe aranżacje arii operowych.

Ilość uczestników warsztatów i plon ich pracy umożliwił prezentację dorobku również na koncertach w Karpaczu, Staniszowie i Zgorzelcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group