Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6981
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drzewa wcielone w fotografie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 kwietnia 2011, 8:12
Aktualizacja: 16:11
Autor: RED
Fot. TEJO
Otwarcie wystawy fotografii Janiny Peikert „Drzewowcielenia” zaplanowano na dziś o godz. 17.00 w Galerii Małych Form w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27.

Drzewa są z nami od zawsze. Pojawiły się na świecie znacznie wcześniej niż my. To nie człowiek potrzebny jest drzewom. To drzewa potrzebne są nam, ludziom i nie tylko nam. Ich obecną rolę w podtrzymywaniu życia na Ziemi znamy bardzo dobrze. Nasze drogi ewolucji rozeszły się w tak niebotycznie odległym czasie, lecz patrząc na drzewa mamy jednoznaczne skojarzenie wspólnoty życia. Prezentowane właśnie fotografie są apoteozą tej właśnie wspólnoty – pisze autorka wystawy.

Janina Peikert jest absolwentką fizyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 1992 r. przeprowadziła się do Jeleniej Góry. Była twórczynią Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej, który prowadzi już jedenasty rok. Od wielu lat podróżuje i fotografuje. Była już w 48 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Nepalu, Indiach, Chinach, Kambodży, Wietnamie, Tanzanii, Kenii, Australii, Nowej Zelandii. Od roku 2007 jest członkinią Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw – indywidualnych i zbiorowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 19-04-2011 10:13
~OJEJ ! ..*FAJNIE ! .. że jest Jelonka ! .. bo w dzisiejszym wydaniu od"obcych" gazety,a tz. "Polska Gazeta Wrocławska" na str.7 - "Dziś się wydarzy" jest taka inf. "O godz.10 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Drzewowcielenie" - Janiny Peikert" ... godz.10 *to dla nas działa,jak .. zepsuty KUKU..RYKU *kogucik !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group