Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10397
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Druhowie grali w piłkę

Niedziela, 12 maja 2019, 7:04
Aktualizacja: Wtorek, 14 maja 2019, 6:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Druhowie grali w piłkę
Fot. organizator
Zacięta rywalizacja, piękne gole i emocje do samego końca towarzyszyły wielu meczom tegorocznego 3. Piłkarskiego Pucharu Chorągwi Dolnośląskiej Zawiązku Harcerstwa Polskiego, który odbył się w sobotę (11 maja) w Jeleniej Górze.

W tym roku do turnieju zgłosiło się aż 13 drużyn. Zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii harcerskiej, gdzie trudno było przewidzieć wynik każdego meczu.

Do finału dostali się reprezentanci 101 DH „Pagoda” i połączony zespół 52 i 53 DH. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gra toczyła się pod jedną i drugą bramką, ale ostatecznie dwa gole strzelili zawodnicy „Pagody” i to oni wznieśli Puchar Chorągwi Dolnośląskiej. Trzecie miejsce trochę niespodziewanie wywalczyli zawodnicy 93 DH „Płomień”, którzy w meczu pełnym emocji i rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 2:2) pokonali 25 DH „Przygodę”.

W kategorii open zdecydowanym faworytem byli dwukrotni zwycięzcy, czyli Legnickie Lwy. Zespół ten bez problemów wyszedł z grupy i przeszedł przez półfinał, a w finale po dość wyrównanym meczu pokonał 2:0 Czarne Diabły z Kamiennej Góry. Legnickie Lwy piszą historię – już po raz trzeci wywalczyły Puchar Chorągwi Dolnośląskiej. Trzecie miejsce w tym roku zajęła ekipa Kręgu Instruktorskiego „Faza”, która pokonała Orłów Hufca Lubin 3:0.

Królami strzelców ex aequo zostali Sergiusz Szymaniak z Czarnych Diabłów oraz Szymon Janecki z Legnickich Lwów. Obaj strzelili po 9 goli. Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Barszczewski (Czarne Diabły).

Rozegrano też kilka konkurencji towarzyszących. Między innymi w piłkarskiej sztafecie najszybsi okazali się Głodni i Wściekli.

Impreza ta dofinansowana była ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
94
Nigdy
26%
Rzadko
45%
Czasami
16%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group