Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7434
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugi etap remontu ulicy Łomnickiej

Sobota, 27 października 2018, 6:45
Aktualizacja: Niedziela, 28 października 2018, 12:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drugi etap remontu ulicy Łomnickiej
Fot. Przemek Kaczałko
Wyłoniony w przetargu wykonawca na II etap remontu ulicy Łomnickiej rozpoczął już prace na odcinku od strony przejazdu kolejowego. Inwestycja, na którą mieszkańcy oczekiwali od wielu lat, ma obejmować m.in. budowę ciągu pieszo–rowerowego oraz nową nawierzchnię jezdni.

Budowa chodnika ma dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Z kolei z budżetu miasta będzie wykonywana jezdnia. Całe zadanie o wartości 3,3 mln zł wykonuje PPHU "Parys" z Jeleniej Góry. Termin zakończenia realizacji przewidziano na koniec I kwartału 2019 roku.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze (w formule zaprojektuj i wybuduj) polegająca na wykonaniu odcinka ciągu pieszo–rowerowego wraz z oświetleniem drogowym od przejazdu kolejowego do pętli autobusowej oraz remont nawierzchni jezdni w ciągu ulicy Łomnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krakowską (przy przejeździe kolejowym) do granicy miasta.

W ciągu pieszo-rowerowym o łącznej długości ok. 1,2 km przewidziana jest budowa oświetlenia drogowego w technologii LED, zasilanie O.Z.E. (wyłącznie ogniwa słoneczne), a także wykonanie robót budowlanych, polegających na remoncie nawierzchni jezdni na odcinku o długości około 1,28 km z zastosowaniem technologii recyklingu na zimno MC.

Najpierw ma być zrobiony chodnik, żeby ustabilizować krawężniki, a następnie wejdą na część jezdną, ale tutaj będziemy musieli zrobić organizację ruchu, bo w trakcie przebudowy części jezdnej ruch będzie musiał być wstrzymany - wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Zamówienie w zakresie budowy ciągu pieszo–rowerowego wraz oświetleniem drogowym realizowane jest w ramach Projektu: „Bliżej przyrody, chroniąc przyrodę”. Projekt nr RPDS.04.04.03-02-0005/17 – ZIT AJ w ramach Osi Priorytetowej nr 4 „Środowiska i zasoby”, Działania nr 4.4 „Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych” Poddziałanie 4.4.3 Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych – ZIT AJ Regionalnego Programu operacyjnego województwa Dolnośląskiego 2014-2020, z kolei zakres polegający na remoncie nawierzchni jezdni odcinka ok.1,28 km ul. Łomnickiej realizowany jest wyłącznie ze środków własnych Miasta Jeleniej Góry.

Pierwszy etap ulicy Łomnickiej (od skrzyżowania z ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego) został wykonany w 2015 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

44
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group