Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11803
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Drugi dzień Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN pod Szrenicą

Sobota, 30 lipca 2011, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Drugi dzień Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN pod Szrenicą
Fot. Organizatorzy
Drugi i ostatni dzień 12. Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2011 w Szklarskiej Porębie upłynie pod znakiem laureatów Konkursu Filmów Zagranicznych. Dziś wieczorem na skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie od godziny 21. prezentowane będą najlepsze filmy krótkometrażowe z Francji, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Jury Konkursu Filmów Zagranicznych dwunastej edycji Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2011, w składzie: Nadezda Bakuradze - dyrektor artystyczna International Kansk Video Festival, Natalia Ilchuk - dyrektor programowa International Short Film Festival Wiz-Art, Tamás Gábeli - dyrektor BuSho International Short Film Festival oraz Lech Moliński - prezes fundacji Visionica i współorganizator AFD „MovieWro”, przyznało nagrody i wyróżnienia.

Oto laureaci Konkursu Filmów Zagranicznych, których nagrodzone i wyróżnione dzieła możemy dzisiaj wieczorem zobaczyć na skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie:

- Złota KANewka – film animowany „Małe śmierci” (Little Deaths, Wielka Brytania), reż. Ruth Lingford, 11 min. Tytuł filmu to nawiązanie do pewnego eufemizmu, który figurował często w tekstach renesansowych. Zapraszamy do animowanych przemyśleń na temat pewnego cielesnego fenomenu, opartych na wywiadach z ludźmi, którzy go doświadczyli.

- Srebrna KANewka – film fabularny „Wielki wyścig” (La Gran Carrera, Hiszpania), reż. Kote Camacho, 7 min. Rok 1914. Tor wyścigowy Lasarte ogłasza wyścig o najwyższą w historii nagrodę. Osiem najlepszych na świecie ogierów i klaczy z całego świata staje do walki. Amatorzy wyścigów i rasowi hazardziści ze wszystkich kontynentów zjawiają się by wziąć udział w wielkim wydarzeniu: wyścigu o pół miliona.

- Brązowa KANewka - film fabularny „Farma Gillesa” (Gilles Corporation, Francja), reż. Vianney Meurville, 7 min. Walczący z kryzysem stary farmer Gilles z Troyes w Aube, decyduje się wkroczyć na chiński rynek z masowo produkowanymi Paryżanami. Opowie nam o tym, co fascynuje go w mieszkańcach stolicy i o tym, jak doszło do ich masowej produkcji na export.

- KANewka Publiczności - film fabularny „Porządek rzeczy” (El orden de las cosas, Hiszpania), reż. César Esteban Alenda i José Esteban Alenda, 18 min. Życie Julii toczy się w wannie. Z każdą kroplą nabiera odwagi, by zburzyć porządek rzeczy obowiązujący w jej domu.

- Wyróżnienie - film fabularny „Viki Ficki” (Niemcy), reż. Natalie Spinell, 19 min. Viki musić stawić czoła wyzwaniu: opowiedzieć na lekcji o pracy swojej mamy, nieważne czy jest z niej zadowolona, czy nie. To emocjonalny rollercoaster, opowieść o przyjaźni matki i córki.

- Wyróżnienie – film fabularny „Dojazdy” (El tránsito, Hiszpania), reż. Elías León Siminiani, 13 min. Nieoficjalna (tajna) historia powstania i natury godziny szczytu, oraz jej wpływu na życie dzisiejszych ludzi.

Spotkania z filmem dla koneserów odbywają się w ramach wakacyjnego projektu MOKSIALOWISKO 2011 i organizowane są we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group