Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5912
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Drogowe plusy i minusy w Siedlęcinie

Wtorek, 12 lipca 2011, 8:22
Aktualizacja: 15:52
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Drogowe plusy i minusy w Siedlęcinie
Fot. Agrafka
Trwają prace nad deptakiem, ciągnącym się między rzeką Bóbr, a Wieżą Książęcą przy ulicy Długiej w Siedlęcinie. Remontowane są również drogi powiatowe: Długa i Lwówecka, a także gminna ulica Cicha. Niestety nie ma pieniędzy na remont starego, poniemieckiego mostu biegnącego przez rzekę Bóbr, który ma już poważne ubytki w nawierzchni i konstrukcji.

Nowym punktem spacerowym nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów ma być promenada budowana wzdłuż rzeki Bóbr, tuż obok zabytkowej Wieży Książęcej. Część od przystanku autobusowego do końca zabudowań wieży jest już wykonana. Wyremontowana jest również część ulicy Długiej od krzyża do rzeki. W najbliższym czasie będzie remontowany dalszy odcinek drogi. Prace trwają także na ulicy Lwóweckiej. Łącznie, władze powiatu mają wyremontować 5 kilometrów dróg w Siedlęcinie.

Remont mostu biegnącego przez rzekę Bóbr w Siedlęcinie kosztować może od 4 do 5 milionów złotych. Przeprawa jest w kiepskim stanie, nie spełnia norm ani szerokości, ani obciążenia. W jezdni powstał duży ubytek, który aktualnie jest zabezpieczony znakiem i wkrótce zostanie prowizorycznie załatany.

Gmina prowadzi prace remontowe na ulicy Cichej, a do końca września planowane jest oddanie również wyremontowanej ulicy Topolowej, na której nawierzchnia jest aktualnie w fatalnym stanie, gdyż ma bardzo dużo ubytków.

- W najbliższym czasie planujemy remont ulicy Topolowej, ponieważ jest już bardzo zniszczona. Aktualnie remontujemy ulicę Cichą, gdzie lada moment będzie wylewany asfalt – poinformował Wiesław Zieliński, Zastępca Wójta Gminy Jeżów Sudecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group