Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2163
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drogi wojewódzkie w regionie do remontu!

Wiadomości: Region
Czwartek, 28 lipca 2016, 7:40
Aktualizacja: 7:43
Autor: DUM
Fot. Użyczone/DUM
Około 7 milionów złotych samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy na realizację „Programu modernizacji dróg wojewódzkich” w roku 2017. Będzie on realizowany we współpracy z lokalnymi samorządami. Wnioski o udział w programie można składać do 15 września. Program powstał z inicjatywy radnych sejmikowego klubu Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego.

W połowie lipca zarząd województwa określił zasady realizacji programu modernizacji dróg wojewódzkich. Będą to najczęściej remonty i przebudowy krótkich odcinków tras przeprowadzane we współpracy samorządu województwa i poszczególnych gmin.

– Aby zakwalifikować się do programu, jednostki samorządu terytorialnego będą zobowiązane do złożenia wniosku w roku poprzedzającym termin realizacji remontu. O tym, czy dany odcinek drogi zakwalifikuje się do programu, decydować będą ściśle określone kryteria. Są wśród nich poziom natężenia ruchu, stan techniczny drogi czy też ilość wypadków na niej – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Zgodnie z założeniami programu na terenie jednej gminy w danym roku budżetowym może być realizowane jedno zadanie, a maksymalny udział Województwa Dolnośląskiego w jego finansowaniu to 500 tysięcy zł.

- Od 1 sierpnia startujemy z naborem wniosków w nowym budżecie modernizacji dróg wojewódzkich. Przy współudziale finansowym gmin i powiatów wyremontujemy odcinki dróg w obrębie jednostek samorządu terytorialnego - informuje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

W tym roku nabór wniosków zakończy się 15 września. Po tym terminie opracowana zostanie lista z zadaniami wytypowanymi do realizacji. Na przełomie października i listopada samorząd województwa podpisze z lokalnymi samorządami porozumienia, dzięki którym możliwa będzie ich realizacja. Przewidywany termin zakończenia prac upłynie z końcem roku 2017.

- Nasza inicjatywa wynikała z rozmów prowadzonych z samorządowcami, którzy wielokrotnie postulowali uruchomienie tego typu programu. Co niezwykle istotne, udało się wypracować bardzo transparentny i jednoznaczny system oceny wniosków – mówi Janusz Marszałek, wiceprzewodniczący klubu Dolnośląski Ruch Samorządowy.

Środki na realizację programu pochodzą z budżetu województwa i są efektem oszczędności uzyskanych w toku realizacji inwestycji drogowych.

Treść programu dostępna jest na stronie internetowej DSDiK we Wrocławiu pod adresem www.dsdik.wroc.pl w zakładce „Program – drogi”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~devilek 28-07-2016 8:22
...500tys... czyli wystarczy na remont połowy fontanny...
~jakitaki 28-07-2016 9:28
hahaha to kpiny jakieś, koszt budowy 1km drogi wojewódzkiej to średnio 4 mln zł... nawet jeśli koszty te dotyczą budowy od podstaw, to wciąż kwota przewidzianych dotacji, jest śmiesznie mała.
~x 28-07-2016 10:18
co hahaha ?Miliardy w dodatku z pożyczek idą na pińcet plusk ,nie ma pieniędzy ani czasu na jakieś tam drogi. jak nawybierałeś tak masz ciemny ludu.
~Droga 28-07-2016 10:41
Niech ktoś wkońcu zajmnie sie drogą z Jeżowa Sudeckiego do Czernicy , droga jest w strasznym stanie. Kiedy wykonany został tel. Do Starostwa, nikt nie chciał rozmawiać jedyne co robili to przęłączali od jednej osoby do drugiej.
~II sort 28-07-2016 10:48
Wojewódzkie drogi są "jako tako", dopóki nie zacznie się ich remontować (np. przed Radomierzem), ale czy ktoś pomyślał o ulicach w JG? Pomyślano naturalnie i szybko stwierdzono, że NAS na to nie stać... sprawa załatwiona.
~ 28-07-2016 10:49
Czy ktoś wie ile sprzedaje się u nas benzyny,ropy od tego jest pobierany podatek drogowy.Nasze drogi to wielkie fale i placki na drodze jak by nasrała krowa.Prawdopodobnie jesteśmy regionem turystycznym,tylko jak ci turyści mają dojechać do tych różnych miejscowości.
~ 28-07-2016 11:08
ZOSTAŁA WYBRANA BANDA teraz będą walczyć o koryto+Przed wyborami mówili nie martwcie się mamy fachowców,mamy plan (niema fachowców a plan jest taki napchać ryje i rozje....ć ten kraj na nic nie będzie)
~arethetheth 28-07-2016 17:19
7 milionów na całe województwo... no cóż, państwo oddaje morze kasy na kościół więc wyremontowane będzie co najwyżej kilka km dróg...
~ 28-07-2016 17:21
Kpina a nie remonty !!!! Jeleniogórskie najgorsze drogi w całej Polsce !!!!
~s. 28-07-2016 23:12
W sumie dobrze, że do JG. nie ma dobrych dróg. Takie małe, prowincjonalne miasto, odcięte od świata.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group