Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2705
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Droga rowerowa na Zabobrzu zyska dodatkowe ławki

Środa, 27 lipca 2011, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Droga rowerowa na Zabobrzu zyska dodatkowe ławki
Fot. Agrafka
Jest szansa, że na prośbę cyklistów i użytkowników drogi rowerowej na Zabobrzu trafi tam 10 dodatkowych ławek, na których będą mogli odpocząć rowerzyści i rolkarze, a także spacerowicze i biegacze. Jeśli pomysł zyska akceptację prezydenta, ławki staną w najbliższych tygodniach.

O tym, jak bardzo była potrzebna pięciokilometrowa droga rowerowa od ul. Ogińskiego do węzła Grabarów na Zabobrzu, świadczą tłumy, które z niej korzystają. Wśród użytkowników są nie tylko cykliści, ale i spacerowicze w podeszłym wieku, matki z małymi dziećmi czy rolkarze.

- Budowa tej drogi rowerowej była strzałem w dziesiątkę. Ludzie kupują sobie rowery, rolki czy kijki nordic walking by z niej skorzystać. Jeżdżąc tą trasą widzieliśmy całe tłumy, w tym również osób starszych i zauważyliśmy potrzebę doposażenia drogi w dodatkowe ławki. Wczoraj spotkaliśmy się z dyrektorem miejskiego zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze, który powiedział, że być może będzie taka szansa – mówi Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego.

Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, mówi, że jest to świeży pomysł, który trzeba omówić z władzami. Potwierdza jednak, że miasto posiada zbędne drewniane ławki, które miały być wykorzystane przy ul. Sudeckiej, ale na ten cel pozyskano nowe fundusze zewnętrzne w ramach współpracy Polska – Czechy.

- Jeśli prezydent wyrazi zgodę by zamontować je przy drodze rowerowej na Zabobrzu zostaną one tam ustawione w najbliższych trzech tygodniach. Myślę, że byłoby to po pięć sztuk po każdej ze stron. Są to ławki z drewnianych bali, bez oparć – mówi Czesław Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group