Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6661
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Droga do skarbówki otwarta

Sobota, 13 października 2018, 6:50
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 10:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Droga do skarbówki otwarta
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (12.10) prezydent Jeleniej Góry otworzył symbolicznie krótki odcinek drogi łączący ulicę Ogińskiego z Urzędem Skarbowym przy ul. Thebesiusa. Pierwsi kierowcy bardzo chętnie korzystają z łącznika, który skróci dojazd do placówki skarbowej.

Władze miasta podkreślają że mimo bardzo krótkiego odcinka drogi, inwestycja miała duże znaczenie.

- Ta droga otwiera dojazd do Urzędu Skarbowego, do szpitala, ale otwiera również hektary nowych terenów, które będą mogły być zagospodarowane - znaczna część z nich to nasze tereny, a słyszałem, że deweloperzy już się interesują i prowadzą rozmowy z prywatnymi właścicielami kolejnych nieruchomości - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Jednym z pomysłów na zagospodarowanie nowych terenów ma być budowa hali widowiskowo-sportowej w tej okolicy, o której mówi się od kilku kampanii wyborczych.

Budowa odcinka ulicy Thebesiusa o łącznej długości ok. 200 m wraz z likwidacją obecnego przepustu i budową nowego przepustu żelbetowego ramowego na potoku Jelniak, budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego - została wykonana w formule "zaprojektuj i wybuduj" przez firmę Parys, wyłonioną w przetargu. Koszt inwestycji to niemal 1,4 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

35
66%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
8%
Złości
12
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group