Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6305
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie za zabójstwo konkubiny

Wtorek, 4 lipca 2017, 14:08
Aktualizacja: 14:12
Autor: T–Cz/Red
Jelenia Góra: Dożywocie za zabójstwo konkubiny
Fot. Archiwum
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok przeciwko Markowi L. W akcie oskarżenia zarzucono mu zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej konkubiny i ranienie córki. Sąd orzekł dożywocie.

- Do zbrodni doszło w nocy 7 września 2016 roku w Jeleniej Górze-Sobieszowie, w mieszkaniu zmarłej pokrzywdzonej i jej córki. Wtedy Marek L. zadał jej po całym ciele, w tym w głowę i klatkę piersiową, około 20 ciosów siekierą, powodując u niej rozległe obrażenia skutkujące jej zgonem, a także o usiłowanie zabójstwa ich wspólnej córki, która w chwili podjęcia próby ratowania matki, została przez niego także zaatakowana siekierą, którą zadał jej ciosy w głowę i w plecy. Córce udało się schronić w innym pomieszczeniu, gdzie zamknęła się na klucz. W wyniku zadanych ciosów, doznała ona poważnych obrażeń ciała – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - W toku postępowania ustalono, że oskarżony w chwili popełnienia czynów miał 2,1promila alkoholu we krwi - dodaje.

Sąd uznał Marka L. za winnego popełnienia zarzucanych mu przestępstw i za zabrodnię zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej konkubiny oraz za znęcanie się nad nią wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast kara wymierzona za usiłowania zabójstwa córki to 15 lat pozbawienia wolności. Łączna kara – dożywotnie pozbawienia wolności.

Dodatkowo, w wyroku zastrzeżono, że oskarżony nie będzie mógł skorzystać z instytucji warunkowego przedterminowego zwolnienia przed odbyciem co najmniej 30 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł także wobec oskarżonego obowiązek zadośćuczynienia poprzez zapłatę na rzecz córki kwoty 300.000 zł oraz zakaz kontaktowania się z nią przez 15 lat.

Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group