Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7130
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dotacje dla przedsiębiorców

Sobota, 26 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 1:59
Autor: Gazeta Wyborcza
Dolnośląscy przedsiębiorcy mogą się jeszcze ubiegać o dotacje unijne.

Niewielu dolnośląskich przedsiębiorców skorzystało do tej pory z ubiegania się o dotację unijną. Mają na to jeszcze czas do 29 grudnia.
O dotację mogą ciągle ubiegać się średni, mali i mikroprzedsiębiorcy, którzy chcą wprowadzić tzw. innowacyjne rozwiązania w swoich przedsiębiorstwach. Oznacza to, że zastosowane technologie muszą być wyjątkowe na skalę miejscowości, regionu lub województwa.

Jest o co się bić, bo na ten cel dostać można nawet do 1,250 miliona złotych. Jednak, tak jak w przypadku innych unijnych dotacji, najpierw trzeba inwestycję samodzielnie sfinansować, a dopiero później można ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów.

Mimo dużych pieniędzy, jakie można dostać na działalność gospodarczą, dotacje cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem przedsiębiorców. Z funduszu SPO WKP przez dwa lata zostało na razie rozdysponowanych zaledwie 60 proc. środków.

O tym, że nie jest łatwo uzyskać dofinansowanie do przedsiębiorstwa, świadczy liczba przyznanych dotacji. Na 1416 wniosków złożonych na Dolnym Śląsku od końca 2004 roku ocenę pozytywną przeszło 589 wniosków.
   WARR oferuje dziesięć bezpłatnych godzin z konsultantem, który powie, jak to zrobić. Przedsiębiorcy mają na jego złożenie czas jeszcze do 29 grudnia. Wniosek muszą wypełnić za pomocą tzw. generatora wniosków, czyli specjalnego programu, który można ściągnąć ze strony www.parp.gov.pl/.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group