Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6970
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dorośli – przy kawie, dzieci przy grach i bajkach

Poniedziałek, 27 lutego 2012, 8:43
Aktualizacja: 8:45
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dorośli – przy kawie, dzieci przy grach i bajkach
Fot. Agrafka
Działa już klubokawiarnia kukutu cafe przy ul. Nowowiejskiej 27, w której miło czas mogą spędzić rodzice z dziećmi, nie tylko przy kawie i ciastku, ale również przy dobrej bajce, czy rozwijającej grze.

W Jeleniej Górze jest niewiele miejsc, gdzie rodzice z dziećmi mogą spędzać razem aktywnie czas. Karolina Benesz i Jakub Mikita, założyciele klubokawiarni mają dwójkę dzieci Borysa i Klarę. To właśnie dzieci przyczyniły się do stworzenia kukutu, a syn wymyślił oryginalną nazwę.

- Brakuje miejsc, gdzie można wybrać się z dzieckiem w wolnym czasie, dlatego przystosowaliśmy lokal dla małych i dużych klientów. Mamy przewijak, nisko zawieszoną umywalkę, nakładki na WC, wieszaczki i salę do zabawy z grami i zabawkami, które mają ułatwić oraz uprzyjemnić pobyt u nas zarówno dzieciom jak i ich rodzicom – mówi Karolina Benesz.

- Kukutu traktujemy jako klubokawiarnię, czyli miejsce gdzie można napić się dobrej kawy, herbaty, gorącej czekolady, zjeść domowe ciasta, tarty i sałaty, a jednocześnie np. pograć z dzieckiem w grę planszową czy poczytać książkę. Przygotowaliśmy też specjalne menu dla dzieci.
- Już wkrótce planujemy rozwinąć część sklepową i wprowadzić sprzedaż książek z niszowych wydawnictw dla dzieci oraz edukacyjnych zabawek i przedmiotów promujących dobry design nie tylko dla dzieci. Chcemy organizować spotkania związane z książkami i czytaniem bajek. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, muzycznych, a także gastronomicznych w postaci np. wspólnego pieczenia babeczek oraz zajęć tematycznych – mówią właściciele.

W kukutu odbył się już pierwszy wieczór gier, podczas którego prezentowana była strategiczna gra karciana dla dzieci, wymyślona przez jeleniogórzan. Właściciele planują poszerzać kolekcję gier i organizować cyklicznie spotkania z grami dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych.

Atrakcyjne są także oferty zamkniętych imprez urodzinowych. Możliwe, że w przyszłości zostanie zatrudniona opiekunka do dzieci i wtedy będzie można zostawić pociechę na godzinę lub dwie, a w tym czasie zrobić zakupy, czy załatwić sprawę w banku. A gdy już się ociepli na zewnątrz będą wystawione ogródki i piaskownica dla dzieci.
3 marca odbędzie się pierwsze slajdowisko, czyli puszczanie bajek z projektora, a wkrótce można spodziewać się wieczoru kuchni indyjskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group