Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5725
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dolnośląskie obwody łowieckie

Sobota, 18 stycznia 2020, 9:37
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 10:09
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Dolnośląskie obwody łowieckie
Fot. archiwum
Sejmik województwa podjął uchwałę dotyczącą nowego podziału regionu na obwody łowieckie. Przebieg granic można znaleźć na geoportalu, który prezentuje wiele ciekawych map i danych statystycznych z obszaru naszego województwa – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Dzięki ciężkiej i skrupulatnej pracy wydziału środowiska oraz geodezji i kartografii w urzędzie marszałkowskim jesteśmy pierwszym samorządem w kraju, który podjął uchwałę dotyczącą podziału całego województwa na obwody łowieckie zgodnie z nowymi wytycznymi wskazanymi w art. 27 Prawa Łowieckiego – zaznacza wicemarszałek Grzegorz Macko.
Kwestia podjęcia przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwały dotyczącej podziału województwa dolnośląskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodu łowieckiego do kategorii była niezwykle istotna, ponieważ ostateczny termin jej podjęcia upływa 31.03.2020 r. Dotychczas obowiązywał podział województwa ustanowiony rozporządzeniem wojewody z 2005 r., który oprócz opisów słownych granic obwodów nie zawierał żadnych innych elementów - podkreślają władze województwa.

Nowy podział zawiera:
1. Numerację, rodzaj, kategorię, powierzchnię całkowitą, opis granic obwodu łowieckiego;
2. Powierzchnię obwodu łowieckiego po uwzględnieniu wyłączeń, o których mowa w art. 26 ustawy Prawo łowieckie, z podziałem na powiaty i gminy.
3. Powierzchnię gruntów leśnych obwodu łowieckiego z podziałem na gminy oraz procentowy udział lasów w obwodzie łowieckim.
4. Przebieg graficzny na mapie obwodu łowieckiego wraz z wyłączeniami, o których mowa w art. 26 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie.

Co ważne, nowy podział na obwody łowieckie wspomagany jest przez geoportal. Moduł obwody łowieckie daje możliwość dokładnej weryfikacji przebiegu granic obwodów łowieckich oraz terenów wyłączonych z obwodu łowieckiego. Zarówno dzierżawcy obwodów łowieckich jak i właściciele, użytkownicy wieczyści i dzierżawcy występujący z wnioskami dot. szacowania szkód łowieckich, nie będą już mieli wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za wypłatę odszkodowań (dzierżawca obwodu czy zarząd województwa) - dodaje Biuro Prasowe UMWD.

Twoja reakcja na artykuł?

17
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
29%
Złości
7
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group