Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6634
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dolnośląscy włodarze łączą siły

Czwartek, 4 marca 2021, 7:55
Aktualizacja: 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dolnośląscy włodarze łączą siły
Fot. Przemek Kaczałko
Politycy samorządowi - w dużej mierze związani z Platformą Obywatelską - zawiązują ruch pod nazwą "Dolny Śląsk - wspólna sprawa". W poniedziałek (1.03) we Wrocławiu 50 prezydentów, wójtów i burmistrzów spotkało się, aby podjąć nową inicjatywę.
To projekt otwarty dla innych. Mówi o tym, że mieszkańcy Dolnego Śląska są dla nas najważniejsi. W skład stowarzyszenia wchodzą wójtowie, burmistrzowie, ale co najważniejsze - prezydenci pięciu miast (Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Świdnica) - powiedział na wstępie konferencji prasowej w Jeleniej Górze, Jerzy Łużniak.

Politycy wśród priorytetów wymieniają m.in. sprawiedliwy podział środków unijnych, traktowanie samorządów jako partnerów, a także równomierny rozwój województwa.

Dolny Śląsk to nasza wspólna sprawa. Wszyscy przyjechali dlatego, że chcieli. Pracując wiele lat w samorządzie, chcemy dalej odpowiedzialnie wykonywać swoje role samorządowe - przekonywał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Polityka nadmiernie wkrada się w wątki samorządowe - tak nie powinno być. Wyznajemy zestaw wartości samorządowych i chcemy zmieniać rzeczywistość dla naszych mieszkańców - dodał J. Sutryk.
Zabiegamy o to, aby Dolny Śląsk rozwijał się wszędzie tak samo, aby mieszkańcy gminny oddalonej od A4 mieli poczucie, że mają taką samą szansę na realizowanie własnego modelu życia, jak mieszkańcy dużych miast - mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Nasze spotkanie to była w pewnym sensie odpowiedź na próby wpływania na samorządy. To jeden z fundamentów ustroju naszego państwa i niezależność finansowa jest najważniejszą rzeczą - dodał Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka Zdroju.

Wkrótce ma się odbyć zjazd wyborczy zainicjowanego stowarzyszenia, a politycy nie kryją, że wśród celów są przyszłe wybory do Sejmiku Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

16
23%
Cieszy
26
37%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
0
0%
Złości
25
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group